У Чернігові ключі від будинку сімейного типу вручили родині, яка виховує 10 дітей

У Чернігові ключі від будинку сімейного типу вручили родині, яка виховує 10 дітей

У Чернігові ключі від будинку сімейного типу вручили родині, яка виховує 10 дітей оригінал

Ключі від будинку сімейного типу вручили сьогодні родині Тимофеєвих. Подружжя має 4-х рідних синів і виховує 6 прийомних дітей - хлопчика і 5-х дівчат. Мати Оксана Тимофеєва каже, все життя мріяла про велику родину. А ось її чоловік Андрій каже, і подумати не міг, що буде батьком десятьох дітей. Історію родини Тимофеєвих розкаже Дар’я Янушкевич.

Мати Оксана Тимофеєва показує кімнату молодших хлопців. Вона на другому поверсі разом з усіма дитячими кімнатами.

«Кожен чергує в своїй кімнаті, по черзі. Є і чергування на кухні. Але там по два – хлопчик і дівчинка. І ми вже розписали, хто і з ким буде чергувати».

Поруч кімната старших хлопців.

«Тут я сплю, на цьому прекрасному місці. А тут буду вчити уроки. Поруч зі мною Вова», - показує свою кімнату Данило Тимофеєв.

4-ро дівчат у родині Тимофеєвих – сестри Дмитра. Він став першою прийомною дитиною у родині. Коли Андрій з Оксаною дізналися, що він має сестер, вирішили забрати усіх.

«Це Богом дано! Я мріяла про таку родину, а тут воно само прийшло у моє життя».

Чоловік каже, йому таке рішення далося нелегко. Аби прийняти його, вони з дружиною декілька днів жили окремо.

«Давай я поїду до дівчат, познайомлюсь і дам тобі відповідь. А коли приїхав до них, навіть не думав, зовсім. Вони на мене як налетіли ось так, і я все. Рішення було прийнято миттєво», - згадує Андрій Тимофеєв.

«Перша зустріч у нас була 7-го березня. Вони до нас приїхали в Черешеньки, і була дуже класна зустріч. У нас тоді у Черешеньках була концертна програма, і вони дивилися, як ми виступали. 5Я навіть не могла уявити, що у мене буде така велика сім’я», - каже Альона Пилипенко.

Три тижні тому до родини взяли ще одну дівчинку – Олександрину. Вона у родині стала 10-ю.

«Ми з нею познайомилися не так давно, три тижні тому. Вона з реабілітаційного центру у Хмільниці. Ми її забрали до нас у родину. Тепер у нас п’ятеро. Олександринці 10 років», - розповідає мама Оксана Тимофеєва.

5-й день родина живе разом.

«Це Діма, а це Філіп. Ми граємо в теніс, він у нас є на третьому поверсі, іноді граємо в хованки з малими дітками», - розказує Юлія Пилипенко.

У родині 5 хлопчиків і 5 дівчат. Найменшому, Філіпу - 5 років. Найстарша - Альона, їй 17.

«Дівчата принесли свою ніжність, свою жіночність - це дуже круто. З дівчатами у нас були і суди про позбавлення батьківських прав, і так само з Дімою. І було не просто. Але це все можливо», - каже Оксана Тимофеєва.

Допомагає у вихованні дітей мама Оксани. Тепер вона бабуся 14 онуків.

«Коли вона сказала, що ще хоче, мені було так страшно. Я була б і не проти, а коли я дізналася, що це про цих дівчат, то це «так». Я їх знала - вони з мого села, і я їх бачила такими маленькими. Ми всі з багатодітної сім’ї. Мама моя мала 8 дітей, я собі хотіла 4, але життя сказало, що досить і трьох», - говорить бабуся родини Ольга Антипова.

У родині Тимофеєвих є свої правила.

«Правило у нас - не кричати. З повагою ставитися один до одного. Зберігати особистий простір. Якщо хтось відпочиває - не заважати. Поважати і кохати один одного, це - найважливіше», - пояснює Андрій Тимофеєв.

Триповерховий будинок площею 262 квадратні метри для родини придбали за рахунок державної субвенції. Коштував він 4 мільйони 643 тисячі гривень, сказав начальник управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду міськради Михайло Католик.

«Ми проробили повністю вхідну групу на той випадок, якщо буде у родині дитина з інвалідністю – щоб вона змогла добиратися і входити, і виходити. Також зробили ігровий майданчик. А ще техніка, меблі і навіть посуд - все в будинку є. Земельну ділянку продавець нам подарував. Вона обійшлася нам безкоштовно», - розповів Михайло Католик.

Сьогодні батькам офіційно вручили ключі від будинку.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди