До Дня донора понад 200 прикарпатців здали кров упродовж тижня

До Дня донора понад 200 прикарпатців здали кров упродовж тижня

До Дня донора понад 200 прикарпатців здали кров упродовж тижня
pexels.com

Понад 200 прикарпатців взяли участь у благодійній акції "Крапля крові дарує життя". Жителі Франківщини здавали кров протягом тижня у Прикарпатському центрі служби крові, пише Суспільне Карпати.

Ініціативу приурочили до Всесвітнього дня донора, який відзначають 14 червня. За словами лікарки-методистки Любові Грицишин, щодня до медзакладу приходило приблизно 40 людей.

"Це були не лише охочі жителі Івано-Франківська чи області, а й заслужені донори, медичні працівники, правоохоронці та представники влади. У порівнянні із минулими роками ситуація не погіршилася. Навпаки — з’явилося більше свідомих людей, які хочуть стати донорами крові. Ми всім вдячні за участь та підримку", — каже Любов Грицишин.

Читайте також: "Крапля крові дарує життя". У Прикарпатському центрі служби крові стартувала благодійна акція

Лікарка розповідає, що у станції переливання кожен донор здає приблизно 450 мілілітрів крові. Протягом дня там збирали до 10 літрів. Також Любов Грицишин каже, що існує два види донорства – донорство цільної крові і донорство компонентів: "У нас є донори, які щорічно підтримують акцію. Зокрема, іванофранківець Валентин Тимків, у якого 95 донацій крові, плазми та тромбоцитів. У нього найбільше донацій компонентів. Лише за останні два роки він здав 25 разів плазму та тромбоцити".

Саме останній компонент, за словами Любові Грицишин, найцінніший. Адже його потім передають до медзакладів для лікування онкогематологічних захворювань. Після збору крові, їі розділяють на компоненти – плазму, еритроцити та тромбоцити, додає лікарка. Далі сироватка крові проходить обстеження на захворювання, які передаються лише через кров.

"Якщо все нормально, то червону кров – еритроцити – ми відправляємо до наших лікарень. Щодо плазми, то вона мусить бути на карантинізації пів року. Її зберігають при низьких температурах. І лише потім можна використовувати", – каже Любов Грицишин.

14 червня до Дня донора крові у Прикарпатському центрі служби крові даруватимуть усім учасникам акції подарунки та солодощі. А також вручатимуть прикарпатцям посвідчення "Заслужений донор України".

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Вибір редакції

На початок