У Хмельницькому пропонують шукати стародавню фортецю

У Хмельницькому пропонують шукати стародавню фортецю

У Хмельницькому пропонують шукати стародавню фортецю

У Хмельницькому, який раніше називався Плоскирів, існувала фортеця.Таку гіпотезу озвучив старший науковий співробітник відділу охорони пам'яток Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Володимир Захар'єв на презентації проєкту "Чи була фортеця у давньому Плоскирові?"

Володимир Захар’єв каже, точні дати будівництва фортеці та місце поки невідоме.

"Я вважаю, що була фортеця, але в якому місті 100% невідомо. Фортеця була звичайно дерев'яна, тут не було можливості. В Кам’янці була можливість камінь брати, тут не було. Тут і пісок важко було знайти".

Провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін каже, у Плоскирові була не фортеця, а замок.

"Історичні джерела нам чітко кажуть, що це був замок. Написів, знаків немає, але є згадки, що в місті Плоскирів був замок і друге - міські укріплення. Це вже другий етап розвитку міста, коли воно вийшло за межі того острова, про який ми всі говоримо. Там був саме той замок дерев’яний".

Сергій Єсюнін каже, Плоскирівський замок був зображений на картах французького військового інженера та картографа Гійома Левассера де Боплана. Аби дослідити цей факт - потрібні археологічні розкопки.

"Старожили знають "Старе місто називається". Це беремо вулицю Староміську від вулиці Кам'янецької. Вона іде до парку Чекмана - центрального входу в парк. Це якраз і середовище старого міста. Тобто, будь-яке будівництво на цій території треба проводити з археологами".

Доктор історичних наук Микола Кабачинський говорить, якщо вдасться довести існування фортеці чи замку - це підійме престиж сучасного Хмельницького.

"Багато речей ми робимо для того, щоб відновити якусь історичну правду, друге, мабуть, статус міста зміниться: чи він просто був якимось непотрібним селом на узбіччі, чи центром, який був потрібний в оборонному плані, в адміністративному плані, там, де була фортеця, обов'язково якась адміністрація була".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди