Кім Чен Ин оголосив війну поп-культурі Південної Кореї

Кім Чен Ин оголосив війну поп-культурі Південної Кореї

Кім Чен Ин оголосив війну поп-культурі Південної Кореї
Кім Чен Ин. Фото: Wong Maye-E / AP

Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав південнокорейський жанр K-popK-pop – музичний жанр, який виник у Південній Кореї на початку 2000-х років і містить у собі елементи західного електропопу, хіп-хопу та сучасного ритм-н-блюзу. Згодом він трансформувався із музичного жанру у масштабну субкультуру, яка має численних прихильників в усьому світі, в першу чергу, в країнах Південно-Східної Азії. "злоякісною раковою пухлиною", яка псує стиль одягу, зачіски, мову та поведінку молоді країни.

Як пише The New York Times, лідер КНДР наказав уряду країни припинити поширення сучасної південнокорейської поп-культури, назвавши її "загрозою своїй влади в країні". Також Кім Чен Ин вважає південнокорейські фільми, K-драми та K-pop-відео джерелами "антисоціалістичних" впливів у КНДР.

"Ми повинні побоюватися навіть найменших ознак капіталістичного способу життя і боротися, щоб позбутися їх", — заявив він.

Після його заяви північнокорейські ЗМІ повідомили, що якщо не зупинити це "культурне вторгнення", то країна "завалиться, як сира стіна". У Північній Кореї вважають небезпечними фільми й музику Південної Кореї ще й через те, що вони спростовують офіційну пропаганду Пхеньяна, що описує життя сусідів як "справжнє пекло, що кишить жебраками".

Зазначається, що для боротьби з іноземним впливом у грудні 2020 року влада КНДР ухвалила новий закон, який передбачає ув'язнення терміном від 5 до 15 років за перегляд південнокорейського контенту або володінням ним. Під заборону в країні потрапили фільми, серіали та музика, що потрапляють до країни за допомогою флешок, а також деякі види зачісок, наприклад Маллет. За поширення заборонених фільмів і пісень передбачена навіть смертна кара. Крім того, закон передбачає висилку в трудові табори терміном до двох років тих, хто "говорить, пише або співає в південнокорейському стилі".

Що відомо

  • У травні 2021 року в Північній Кореї заборонили джинси, футболки зі слоганами та пірсинг на обличчі.
  • На початку грудня 2020 року парламент Південної Кореї ухвалив закон, який дозволив зіркам місцевої попсцени (K-pop) відтерміновувати призов до армії до 30-річного віку.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок