Фестиваль культур «Global Village» відбувся в Івано-Франківську

Фестиваль культур «Global Village» відбувся в Івано-Франківську

Фестиваль культур «Global Village» відбувся в Івано-Франківську оригінальне

Щорічний фестиваль культур «Global Village» в Івано-Франківську проводять вже 13-й раз. Фестиваль організовує міжнародна молодіжна організація AIESEC. До участі організатори запрошують студентів-волонтерів із різних країн.

Богдана Левченко із подругою на фестиваль культур прийшла вперше. Сьогодні, каже, хоче більше дізнатися про Єгипет: «Цікаві їхні культура, архітектура та мистецтво. Я художник, і мені цікаво дізнатися більше про культуру загалом. У майбутньому я б хотіла відвідати ці країни».

Алія із друзями презентує культуру Індонезії. На фестивалі дівчина вперше.

«Сьогодні ми показуємо традиційний розпис – батик. Також ми приготували їжу: смажений рис, вермішель швидкого приготування з Індонезії. Також ми привезли деякі снеки та напої. Завітали сюди, щоб показати нашу культуру, їжу та презентувати Індонезію», – розповідає Алія.

Ерай приїхав із Анталії. На фестивалі розповідатиме про традиційні турецькі снеки, горішки та каву. Ерай пояснює, чому бере участь у фестивалі: «Я є волонтером AIESEC в Туреччині. Тут ми ще навчаємо 16-річних дітей англійської мови. Ще хочемо зробити щось корисне і чудодійне для людей, бо ми – люди без кордонів. Ми любимо Україну, її міста, наприклад, Львів чи Київ. Дякуємо за те, що ми тут».

Цього року на фестивалі свою культуру презентують чотири країни – Індонезія, Єгепит, Алжир та Туреччина, розповідає президент молодіжної організації AIESEC в Івано-Франківську Анна Бода: «Ці люди приїхали в Україну, щоб працювати у волонтерських проєктах, які організовує AIESEC. Тут вони працюють у школах, в садочках, сиротинцях, реалібітаційних центрах. І так вони поширюють свою культуру в Україні».

«Організація щорічно проводить набір на проєкти. Ми їх створюємо. Також у нас є сайт, на якому ми відбираємо людей, які хочуть приїхати сюди, ми проводимо з ними інтерв’ю. Якщо вони підходять за мотивацією, за рівнем англійської та мають якісь навички, то можуть приїхати сюди», – додає очільниця AIESEC в Івано-Франківську.

Одним із таких проєктів для волонтерів є курси англійської мови в Івано-Франківську, каже віце-президент волонтерських стажувань AIESEC Руслана Паробецька: «Ці студенти з різних країн викладають 5 днів на тиждень різну лексику. Це такий «Розмовний клуб» для того, щоб люди змогли подолати свої мовні бар’єри. Волонтери приїжджають двічі на рік під час літніх та зимових канікул. Вони тут на 6 тижнів. Саме цей час є найбільш адекватний для того, щоб вони змогли здійснити якийсь вплив на місто, а також розвинути у собі певні якості».

До слова, минулого року фестиваль «Global Village» в Івано-Франківську відбувся у липні. Тоді на нього завітали представники із восьми країн світу.

Авторка: Ольга Клим

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди