На Хмельниччині зупинили будівництво мосту через річку Горинь. У чому причина

На Хмельниччині зупинили будівництво мосту через річку Горинь. У чому причина

На Хмельниччині зупинили будівництво мосту через річку Горинь. У чому причина Фото: Суспільне Поділля

У Нетішині досі не здали в експлуатацію міст через річку Горинь, який почали будувати у липні минулого року. На його зведення було передбачено понад 6,5 мільйонів гривень, розповів Суспільному секретар Нетішинської міської ради Іван Романюк.

Зведення мосту замовляло міське управління капітального будівництва, розповідає його начальник Ярослав Петрук. Загальна вартість об’єкту 6 мільйонів 500 тисяч гривень, з них 2,6 мільйонів державної субвенції. Наразі витрачено п’ять мільйонів гривень. Додає, у листопаді минулого року змонтували металеві конструкції, після чого будівництво призупинили.

У Нетішині досі не здали в експлуатацію міст через річку Горинь, який почали будувати у липні минулого рокуФото: Суспільне Поділля

У Нетішині досі не здали в експлуатацію міст через річку Горинь, який почали будувати у липні минулого року

“Після проведення контрольного геодезичного знімання було виявлено, що балки мосту не перебувають в проєктному положенні. Було вирішено, погоджено провести незалежну експертизу, встановити, чия це вина була: або проєктанта, коли вони вираховували дані вели розрахунки по даному проєкту, зокрема, по металоконструкціях, або ж монтажної організації, яка, можливо, припустилась помилок при монтажі”, - вважає Ярослав Петрук.

Автор проєкту будівництва мосту Олександр Матюшок каже, проєкт був погоджений.

“Ми виконали проєктну документацію, замовник віддав її на експертизу, вибрав експертизу сам, яку хотів. Ми здійснюємо авторський нагляд, так. А вони не виконали свої приписки, які є в проєктній документації. Ми зупинили їм роботу, щоб вони їх усунули і продовжили. Все дуже просто. Там проблем немає, просто підрядник повинен виконати роботу і завершити її, і все”, - каже Олександр Матюшок.

Це старий міст, яким вимушені користуватись місцеві мешканці та власники присадибних ділянокФото: Суспільне Поділля

Це старий міст, яким вимушені користуватись місцеві мешканці та власники присадибних ділянок

Секретар Нетішинської міської ради Іван Романюк додає, що міст обіцяли здати в експлуатацію до кінця минулого року. Зауважень до проєкту ні в кого не було.

“Після проведення тендеру вся документація була надана підряднику. Підрядник також не виявив і не надав якихось зауважень, що так міст поставити неможливо. Технічний нагляд також не вказав нам ніяких недоліків на чи на розрахунки чи на сам проєкт чи на виготовлення. Тобто, все було виготовлено відповідно проєкту. Коли вже змонтували і почали перевіряти сам монтаж, виявили проблему”, - пояснює Іван Романюк.

Компанії-підрядника, що виконувала монтажні роботи, веде перемовини щодо укладання договору на проведення незалежної експертної оцінки, розповідає начальник виробничого відділу компанії Валерій Непоп.

На зведення мосту було передбачено понад 6,5 мільйонів гривеньФото: Суспільне Поділля

На зведення мосту було передбачено понад 6,5 мільйонів гривень

“Коли міст став в проєктне положення, і почали монтувати арки, то нам треба перевірити проєктну документацію в КМ, наскільки вона коректно зроблена. Тому що міст зараз знаходиться в такому положенні, який треба перевірити. І перевірити арку, яку також почали монтувати, там технологічно неможливо їх встановити. Ось це у нас ці два питання по будові мосту і по тих арках, які там мають бути в проєкті”, - каже Валерій Непоп.

Додає, що експертна оцінка може тримати впродовж двох тижнів. Після цього мають усунути недоліки, якщо такі виявлять, встановити перильні огородження та арки і зробити благоустрій території. Це може зайняти два-три тижні.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди