Як готують до відкриття перший вакцинальний центр у Луцьку

Як готують до відкриття перший вакцинальний центр у Луцьку

Як готують до відкриття перший вакцинальний центр у Луцьку
УНІАН

У спортивному комплексі за адресою проспект Президента Грушевського, 2Б, де 12 та 13 червня працюватиме перший вакцинальний центр підготували два кабінети. Передбачили окремі холи для тих, хто чекатиме на щеплення, та тих, кому введуть вакцину, — розповів Суспільному директор спорткомплексу Юрій Гайволя.

Перед вакцинацією людей, які попередньо зареєструвались в електронній черзі на щеплення, буде оглядати лікар в окремому, облаштованому кабінеті. Сама вакцинація відбуватиметься у великій аудиторії спорткомплексу, — розповідає Юрій Гайволя.

У холі облаштують окремо розставлені стільці. Тут люди перебуватимуть пів години після вакцинації, а медики стежитимуть за їхнім самопочуттям. В пункт вакцинації вже привезли холодильник та кулери на воду.

Як готують до відкриття перший вакцинальний центр у Луцьку
Суспільне Волинь

В центрі будуть працювати 4 бригади медиків, які пройшли спеціальне навчання. Чергуватимуть по дві бригади щодня, розповів начальник міського управління охорони здоров'я Володими Лотвін. "Якщо людина виявить бажання і немає ніяких записів у сімейного лікаря та у додатках, вона має змогу провакцинуватися. Тільки наші реєстратори відповідно це оформлять", – каже він. Для цього треба взяти документи, які підтверджують особу.

Щепитимуть вакциною CoronoVac. "Цю вакцину вибрали тому, що вона не потребує особливого замороження, як є у Pfizer при -40,-50 градусів. Ця вакцина звичайний холодильний режим", — каже Володимир Лотвін.

Вакцинальний центр працюватиме з 10:00 до 16:00 12 та 13 червня. Начальник міського управління охорони здоров'я каже: очікують, що на вакцинацію прийде орієнтовно 300 волинян.

В міській раді повідомили: тим хто не зареєструвався завчасно, але бажає отримати щеплення, потрібно мати із собою паспорт та ідентифікаційний код. Пріоритет у вакцинації надаватимуть літнім людям.

Нагадаємо, про відкриття у Луцьку першого на Волині центра вакцинації 9 червня повідомила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук під час брифінгу в облдержадміністрації.

Що відомо

  • 29 травня 2021 року в Україні відкриваються центри масової вакцинації населення проти COVID-19 у Києві, Львові та Одесі. Центри працюватимуть у вихідні дні. Там щеплюватимуть громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт "Дія", або через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я.
  • На вихідних 12-13 червня у 15 областях України та в місті Києві запрацює понад 50 центрів масової вакцинації від COVID-19. У них щеплюватимуть громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт "Дія" або через контакт-центр МОЗ.
  • Волинян станом на 4 червня проти COVID-19 щеплювали трьома вакцинами: CoronaVac, AstraZeneca (виробництва Південна Корея) та Comirnaty (Pfizer). Першу дозу вакцини вже отримали 27 030 осіб, другу – 2733 особи.
  • За 10 червня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 54 329 людей, переважна більшість з яких отримали першу дозу щеплення. З початку вакцинації в Україні щеплено близько 1,4 млн осіб.
На початок