Музею Ханенків подарували картину 18 століття, де зображена Свята Варвара

Музею Ханенків подарували картину 18 століття, де зображена Свята Варвара

Музею Ханенків подарували картину 18 століття, де зображена Свята Варвара Пресслужба Музею Ханенків

Доктор медицини і філософії зі Швеції, професор Торе Хальстрем подарував музею Ханенків картину 18 століття, на якій зображена "Свята Варвара". Меценат обрав Україну, тому що саме в Києві зберігаються мощі цієї святої.

Як повідомляє nv.ua, картину "Свята Варвара" професор Хальстрем придбав у 1994 році на аукціоні "Буковскіс" у Стокгольмі. Полотно датується 18 століттям та ймовірно належить пензлю іспанського художника. Подальші дослідження твору здійснюватимуть експертки з європейського живопису музею Ханенків.

Музею Ханенків подарували картину 18 століття, де зображена Свята ВарвараПресслужба Музею Ханенків

Урочиста презентація картини відбудеться в музеї Ханенків 15 червня. Передачу картини організує Міністерство культури та інформаційної політики України у співпраці з Міністерством закордонних справ України та Посольством України в Королівстві Швеція.

Що відомо

  • Свята Варвара (або Барбара) – християнська свята, великомучениця. У юному постраждала за сповідання віри Христової. У 306 році у місті Іліополі (Мала Азія) її присудив до страти власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Після своєї смерті діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця.
  • Згідно з літописом, на початку ХІІ ст. мощі святої великомучениці Варвари перенесла у Київ візантійська княжна Варварою, яка була дружиною великого князя Святополка.
  • Понад 800 років вони перебували у Михайлівському Золотоверхому соборі. До часу його закриття та руйнування. З 1960 року мощі знаходяться святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше