Парламент Албанії оголосив імпічмент президенту

Парламент Албанії оголосив імпічмент президенту

Парламент Албанії оголосив імпічмент президенту
. balkaninsight.com

Парламент Албанії оголосив імпічмент президенту Іліру Меті за порушення Конституції перед виборами.

Про це повідомляє Euronews.

Голосування щодо імпічменту президента Мета відбулося 9 червня під час позачергового засідання парламенту Албанії, на якому народні обранці заслухали звіт Тимчасової слідчої комісії, яка займалася розслідуванням ймовірного порушення президентом конституції під час виборів до парламенту 25 квітня.

Слідча комісія звинуватила Мета у тому, що він не виконав свого обов'язку гарантувати національну єдність і підтримав опозицію на нещодавніх виборах, та рекомендувала парламенту усунути його від посади достроково. До закінчення терміну повноважень Мети залишилося близько року.

Президент Албанії має здебільшого символічні повноваження, але має певний контроль над судами та силовим сектором. Крім того, посада вважається аполітичною, попри те, що чинний президент часто публічно конфліктував із прем'єр-міністром Албанії Еді Раму.

Читайте також

  • Уряд Албанії скасував усі карантинні обмеження для іноземних туристів, які відвідують цю балканську країну.
  • Албанія підтвердила свою підтримку Кримської платформи деокупації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок