Глядачів вигнали з трибун прямо під час матчу на Ролан Гаррос. Чому це сталося

Глядачів вигнали з трибун прямо під час матчу на Ролан Гаррос. Чому це сталося

Глядачів вигнали з трибун прямо під час матчу на Ролан Гаррос. Чому це сталося AP Images

Люди освистували це рішення, не йшли і створили паузу в матчі майже на півгодини.

Розіграш Ролан Гарросу в 2021 році має історичне значення для турніру. Уперше в понад сторічній історії змагань в Парижі проводяться "нічні матчі", що стало можливим після реконструкції центрального корту.

Усього в рамках Ролан Гаррос-2021 проведено 10 таких матчів. Один з них зіграла українка Марта Костюк, це був один з двох жіночих матчів. Загалом перші дев'ять "нічних" поєдинків були проведені без глядачів - через коронавірусні обмеження (комендантська година в Парижі, яка розпочиналася о 21:00 за місцевим часом).

Однак з 9 червня обмеження послабили, комендантську годину змістили на 23:00, а дозволену кількість глядачів на трибунах збільшили. Відтак, останній "нічний" матч Ролан Гаррос-2021 - чвертьфінал між Новаком Джоковичем та Маріо Берреттіні - проходив за присутності глядачів (уперше в історії).

Як і скільки глядачів впустили на "нічний" матч Джокович - Берреттіні

  • На трибуни дозволено було впустити 5 тисяч глядачів (завдяки послабленню обмежень);
  • Комендантську годину змістили з 21:00 на 23:00, а початок матчу з 21:00 на 20:00 - зроблено для того, щоб люди потрапили на гру;
  • Ціна за квиток на цей матч: 100 або 125 євро.

Перші два сети впевнено виграв Новак, але у третій партії Маріо переміг на тайбрейку та продовжив матч. А відповідно, його не встигли дограти до 23:00.

Відтак закінчувався поєдинок уже за порожніх трибун, що спровокувало тривалу паузу в грі, адже люди не хотіли покидати корт.

Чому люди повинні були піти з матчу?

Комендантська година у Парижі, згідно з новими обмеженнями, розпочинається о 23:00 за місцевим часом. Відповідно, усі виходи з території Ролан Гаррос закриваються за кілька хвилин до того. У Парижі штрафують за перебування на вулиці після початку комендантської години.

Оскільки тенісисти не дограли матч до початку обмежень, близько 22:30 суддя на вишці попередив глядачів, що їм доведеться покинути стадіон. А о 22:45 під час паузи зупинив гру, щоб люди вийшли.

Однак глядачі відмовлялися йти, освистували цю вимогу, скандували "ми хочемо залишитися" і не покидали арену. Тому суддя прийняв рішення відправити тенісистів у підтрибунне приміщення, оскільки пауза затягувалася.

Глядачі не поспішали на вихід - робили селфі та певний час ще залишалися на трибунах.

А дехто навіть ховався, намагаючись залишитися на стадіоні.

Зрештою, усі глядачі покинули центральний корт Ролан Гаррос і матч відновили. Пауза тривала більше 25 хвилин.

Після повернення на корт Новак Джокович дотис Маріо Берреттіні - 7:5 у четвертому сеті, закрив матч з третього матчболу (3:1 за партіями). Після переможного розіграшу серб Джокович не приховував емоцій: він розрядив абсолютну тишу на арені.

А Маріо Берреттіні після матчу заявив, що пауза негативно вплинула на його стан: "ноги були наче з мармуру". Він також сказав, що розуміє необхідність спеціальних правил на час пандемії, але зупинку розкритикував: "Це сором. Це те, що мені не подобається".

  • Дивіться відео огляд матчу Джокович - Берреттіні

Чи траплялися такі випадки раніше?

На Ролан Гаррос - ні. Оскільки це був перший "нічний" матч з вболівальниками, подібна історія трапилася уперше. Однак у цьому сезоні аналогічна ситуація уже була: на Australian Open. Тоді в Мельбурні ввели карантин з 00:00, а тенісисти не встигли дограти свій матч до півночі.

Відповідно, о 23:30 глядачів змусили покинути арену. В Австралії, до речі, ця ситуація відбулася теж на матчі Новака Джоковича - тоді він грав проти Тейлора Фріца.

Водночас, за день до матчу Джокович - Берреттіні (тобто ще за попередніх коронавірусних обмежень), у Парижі відбувся футбольний товариський матч Франція - Болгарія.

Він розпочався о 21:10 (уже після початку комендантської години), та незважаючи на це на трибуни впустили 5 тисяч глядачів. І вони провели на стадіоні увесь матч, який закінчився близько 23:00.

Що далі

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика