Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на Херсонщині

Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на Херсонщині

Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на Херсонщині Суспільне Херсон

Оптимізація чи знищення? Керівники гуртків, вихованці та їх батьки трьох позашкільних закладів області стурбовані цим питанням. Наприкінці травня від обласної ради вони отримали листа, де комісія рекомендує начальниці обласного управління освіти надати рекомендації про оптимізацію закладів позашкільної освіти.

На подвір’ї центру туристсько-краєзнавчої творчості зранку збираються вихованці гуртків, їх батьки та керівники, розповідає методист центру туристсько-краєзнавчої творчості Олег Кульчицький.

Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на ХерсонщиніСуспільне Херсон

"Для мене оптимізація – це дуже болюче слово, не покращення, а навпаки. Наші бюджетні гуртки, мабуть, нашим депутатам не потрібні. Мені дуже боляче, що у нас в районах нашої області, в територіальних громадах дуже багато гуртків нашого центру і я так розумію, що ці гуртки, мабуть, також не потрібні. Наші вихованці, між іншим, закінчили інститути і університети Міністерства надзвичайних ситуацій і вони зараз працюють рятувальниками, в інших силових структурах. Тобто ми виховуємо наших дітей, навчаємо їх професійно".

На офіційній сторінці центру туристсько-краєзнавчої творчості з’явилося звернення колективу та батьків до Офісу Президента, Верховної Ради та Міністерства освіти. Працівники вважають, що три заклади позашкільної освіти – центр еколого-натуралістичної творчості, центр науково-технічної творчості та туристсько-краєзнавчої творчості планують об’єднати. Така оптимізація, каже завідувачка методичного відділу центру науково-технічної творчості учнівської молоді Тетяна Тарасова.

"Перспективи не райдужні, тому що у нас є досить сумний досвід Білозерських колег, у Голопристанській громаді, де заклади саме технічного спрямування руйнуються і зникають. Тобто, зникають саме ті заклади, які, на мій погляд, несуть найбільш таке навантаження професійне, профорієнтаційне. Тому що саме до технічних гуртків дітки приходять з 1,2,3 класу і вони в нас залишаться до закінчення школи. Якщо вони в нас залишаються до закінчення школи і вони відповідно обирають технічний виш за напрямком. Навчаються далі у технічному виші, виходять інженери, ІТ-фахівці, які досить вмотивовані в своїй професії, а технічних спеціалістів нам зараз не вистачає".

Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Син Ольги Машкової Олександр відвідує гурток робототехніки протягом року, там, каже жінка, він навчився конструювати моделі та знайшов друзів. Крім цього, для їхньої родини важливий фактор, що заняття та усі технічні засоби – безкоштовні. Ольга Машкова говорить, це можливість для звичайної дитини займатись ось такою високотехнологічною справою за гроші місцевого бюджету фактично. Тому що, в принципі, на комерційній основі це - дуже дороге задоволення, і не кожна родина може собі це дозволити.

На безоплатній основі працюють усі три центри позашкільної освіти. Володимир Рачинський - батько вихованки туристичного гуртка. Говорить, не так багато закладів на сьогоднішній день, які працюють для дітей. Додав, за гроші платників податків наші гроші діти можуть займатися доступно, не на платній основі.

Син Тетяни Лаптухи Олександр відвідує еколого-натуралістичний центр протягом 2 років. Жінка каже, її дитина із задоволенням досліджує навколишній світ. Ці знання допомагають і у навчанні.

Оптимізація чи знищення: як працюватимуть заклади позашкільної освіти на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Батьки побоюються, якщо центри об’єднають, то це може призвести до їх закриття. Ірина Конрад - мама вихованця центру еколого-натуралістичної творчості. Жінка говорить, якщо перенесуть та об’єднають, то найближчим часом центри можуть закрити. Батьки за те, щоб кожен центр залишався індивідуальним, працював і навчав наших діток.

Перший заступник голови облради Юрій Соболевський говорить, зараз про оптимізацію не йдеться. Зараз проводять аудит роботи комунальних закладів та їх керівників.

"Зараз ми проводимо аналіз діяльності всіх без винятку комунальних підприємств, які підпорядковані Херсонській обласній раді, які фінансуються з обласного бюджету. Питання щодо реорганізації позашкільних закладів станом на сьогодні не стоїть. Всі рішення Херсонська облрада приймає після обговорення профільних комісій. Після цього у нас працює президія. Після цього питання виносяться до сесійної зали, де більшістю приймається відповідне рішення", - говорить Юрій Соболевський.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди