Мозаїки на Центральному автовокзалі відкриють для публіки: де і коли дивитися

Мозаїки на Центральному автовокзалі відкриють для публіки: де і коли дивитися

Мозаїки на Центральному автовокзалі відкриють для публіки: де і коли дивитися

Мозаїки Ади Рибачук і Володимира Мельніченка на Центральному київському автовокзалі очистять від бруду та відкриють для громадськості. Поспостерігати за фінальним етапом реставрації запрошують всіх охочих.

Завдяки роботі реставраторів Gurin Brothers та зусиллям волонтерів вдалося повністю відновити фрагменти мозаїк на 26 колонах другого та третього поверху, очистити та відновити пошкоджені плитки на стінах і навіть оздобити дві абсолютно нових колони. Вони з’явилися внаслідок реконструкції та є цілковито авторською роботою волонтерів за ескізами Інги Леві та кресленнями Тамара Турлюн.

Попереду залишився ще один етап – післяреставраційне очищення. На цьому етапі фахівці-реставратори спільно з волонтерами очистять колони та панно від шару пилу та бруду, відкривши їх публіці.

"Clean Day – це не звичайне велике миття реставрованих шедеврів модернізму, а справжня мистецька акція, під час якої ми станемо свідками відродження мозаїчних панно та колон великих українських митців-модерністів", – повідомили у Фонді збереження культурної спадщини Алли Рибачук і Володимира Мельниченка.
Мозаїки на Центральному автовокзалі відкриють для публіки: де і коли дивитисяВікіпедія

Панно Київського центрального автовокзалу

Поспостерігати за цим процесом та першими побачити відреставровані роботи українських митців запрошують всіх охочих. Захід відбудеться 15 червня о 12:00 на Центральному автовокзалі, на проспекті Науки, 1 (станція метро "Деміївська"). До події також долучиться один з авторів мозаїк – художник Володимир Мельниченко.

У Фонді зізнаються: від порівняння фото "до" та "після" спирає подих:

"Мимоволі замислюєшся про те, наскільки натхнення, самовідданість, любов до мистецтва та історії можуть творити дива".

Що відомо

  • Мозаїчна композиція на Центральному автовокзалі складається з близько десяти панно, які у 1960 - 1961 роках створили українські художники Ада Рибачук і Володимир Мельніченко. Візерунками з каменю облицьовані також колони у фоє.
  • У мозаїчно-керамічному панно використовувалося поєднання керамічної плитки й кольорових цементів. Там зображені київські пейзажі, столичні автотраси, автомобілі й автобуси, а також Москва — тодішній обов'язковий ідеологічний атрибут залежності України.
  • У 2020 році у Центрального вокзалу з'явився новий власник — компанія "Бастіон-груп", який взявся за модернізацію станції, але пообіцяв громадськості зберегти історичні мозаїки. Реставрацію панно розпочали на початку цього року.

Читайте також

У Львові відкрили мозаїку, яка понад 10 років була прихована під металевими листами

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше