Оргкомітет розглянув можливість спільного проведення Олімпіади в Україні та Білорусі

Оргкомітет розглянув можливість спільного проведення Олімпіади в Україні та Білорусі

Оргкомітет розглянув можливість спільного проведення Олімпіади в Україні та Білорусі Facebook

11 лютого на чолі з прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком відбулося перше засідання Оргкомітету з підготовки українських спортсменів до Олімпіади-2020, яка відбудеться в Токіо. Зокрема учасники обговорили пропозицію президента Володимира Зеленського щодо спільного з Білоруссю проведення Олімпійських ігор.

Під час засідання оцінили стан підготовки національної збірної до Ігор Олімпіади та Паралімпійських ігор у Токіо.

Як заявив президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, ліцензії на участь в Іграх здобули 82 українських олімпійці, планується вибороти 150-200 путівок. Остаточний список спортсменів, що представлять державу в столиці Японії, стане відомий у червні. Очільник НОК також повідомив, що на підготовку до Ігор організація виділила 109 млн грн.

У паралімпійців ситуація приблизно така сама: на сьогодні спортсмени вибороли 84 ліцензії, і це половина від запланованої кількості. Президент Комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич окреслив амбітні плани виступу паралімпійців — потрапляння до четвірки-п'ятірки найкращих збірних світу на Іграх-2020.

У рамках засідання Олексій Гончарук висловив пропозицію від президента України Володимира Зеленського стосовно спільного проведення Літніх Ігор Олімпіади в Україні та Білорусі.

"Традиційно підготовка до таких масштабних івентів як Олімпійські ігри триває від 5 до 10 років. Ми повинні вивчити наявні у нас ресурси, ресурси Республіки Білорусь, досвід інших країн з підготовки до Олімпійських ігор і запропонувати Республіці Білорусь створити спільну робочу групу для вивчення таких можливостей і провести це під патронатом Міжнародного Олімпійського Комітету", — прокоментував міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

В історії Олімпійських ігор ще не було одразу двох країн-господарок змагань. Член МОК Валерій Борзов висловив думку, що така можливість може бути реалізована не раніше 2032 року.

Що відомо:

Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТенісБіатлонФутбол