Реконструкція чи знесення: як реновацію кінотеатру "Мир" бачать хмельничани

Реконструкція чи знесення: як реновацію кінотеатру "Мир" бачать хмельничани

Реконструкція чи знесення: як реновацію кінотеатру "Мир" бачать хмельничани
Фото: Суспільне Поділля

У Хмельницькому планують реконструкцію будівлі кінотеатру “Мир”. За словами заступника міського голови Василя Новачка, гроші на це нададуть інвестори. З міського бюджету на реконструкцію кінотеатру кошти не витрачатимуть. У межах проєкту Ради Європи 8 червня відбулося обговорення і напрацювання пропозицій від представників громадськості міста щодо території будівлі кінотеатру “Мир” та презентація варіантів європейського досвіду оновлення подібних будинків.

У будівлі колишнього кінотеатру "Мир" у Хмельницькому розташований монотеатр “Кут” площею 210 квадратних метрів, розповідає його керівник Володимир Смотритель.

“Всередині в театрі все розміщено так, щоб були театральні цехи, світло цех, звукоцех, костюмерний цех, бутафорський цех, світло оператор, звукорежисер, сцена, зал. Все для того що відтворювалися камерні моновистави”, - каже Володимир Смотритель.

У будівлі колишнього кінотеатру "Мир" у Хмельницькому розташований монотеатр “Кут”
У будівлі колишнього кінотеатру "Мир" у Хмельницькому розташований монотеатр “Кут”. Фото: Суспільне Поділля

Виконувач обов’язки начальника управління архітектури і містобудування Хмельницької міської ради Максим Дружинін вважає, що у новому проєкті театр має залишитись на тому ж місці.

“В нас є в місті історико-архітектурний план, в якому зазначається, що на даному місці не може бути побудована будівля на понад п'ять поверхів, це теж є вагомим аргументом, надалі для розмови з інвестором. Ми маємо там 16 соток земельної ділянки. Якщо все ж таки забудовувати, то хотілось би там бачити мистецький дворик з тою ж кав’ярнею і монотеатром”, - пояснює Максим Дружинін.

На запитання чи може бути знесена стара будівля кінотеатру “Мир”, заступник Хмельницького голови Василь Новачок відповів, що будуть розглянуті будь - які варіанти, від реконструкції з надбудови, до повного знесення.

У межах проєкту Ради Європи 8 червня відбулося обговорення і напрацювання пропозицій від представників громадськості міста щодо території будівлі кінотеатру “Мир”
У межах проєкту Ради Європи 8 червня відбулося обговорення і напрацювання пропозицій від представників громадськості міста щодо території будівлі кінотеатру “Мир”. Фото: Суспільне Поділля

А от активіста громадської організації “Територія” Андрія Зоїна турбує автомобільна паркова поблизу колишнього кінотеатру.

“Зараз всі міста Європи і навіть Україна, навпаки вони роблять центри пішохідними, тобто вони звільняються від машин. Мене більш цікавить якийсь арт-центр, або продовження моно театру Кут, який є єдиний в Україні, зробити його більшим”, - додає Андрій Зоїн.

Будівлю кінотеатру 8 червня оглядала комісія представників Офісу Ради Європи в Україні перед тим, як обговорити майбутню реконструкцію із представниками громадськості. Керівник проєкту Ради Європи “Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні” Володимир Кебало переконаний, саме хмельничани повинні вирішувати, що має бути замість колишнього кінотеатру.

“Хмельницька міська рада ухвалила положення про Громадський простір та участь жителів у його плануванні. Ми є учасниками семінару, громадського обговорення, яке є частиною пілотного впровадження цього положення, тобто пілотних, публічних консультацій. щодо концепції реконструкції кінотеатру “Мир”, який визначено підпадає під поняття “Громадський простір” в Хмельницькому”, - вважає Володимир Кебало.

Концепція проєкту - “Нічого для громади без громади”, каже національна експертка Ради Європи Наталя Чорногуб.

“Що саме там буде, це має вирішувати громада вашого міста, але як експертка можу сказати, що будівля знаходиться в занедбаному стані, аварійна, в будь-який момент може обвалитися частина фасаду, тобто це навіть складає небезпеку”, - каже Наталя Чорногуб.

Активіста громадської організації “Територія” Андрія Зоїна турбує автомобільна паркова поблизу колишнього кінотеатру
Активіста громадської організації “Територія” Андрія Зоїна турбує автомобільна паркова поблизу колишнього кінотеатру. Фото: Суспільне Поділля

Кінотеатр “Мир” збудований в історичній частині Хмельницького, каже провідний науковий співробітник краєзнавчого музею Сергій Єсюнін.

“Поруч також дві історичних будівлі, так званий будинок Л.І. Деревоєда, чотириповерхова будівля досить яскрава, яка виходить до вулиці Проскурівської. З іншого боку, там де соціальний захист населення управління, то це теж історична будівля, там знаходилися судові установи, але і архітектура в неї гарна. Він якраз між ними гармонійно вписується, тому, що був побудований теж в один період. І бачиться, щоб це був такий єдиний комплекс, тому обов’язкової потрібно зберегти”, - каже історик.

За словами Наталії Чорногуб, тиждень тому Хмельницькою міською радою проводилось онлайн-опитування серед жителів міста стосовно того, що вони хочуть бачити на місці колишнього кінотеатру. За її словами, отримали тисячу відгуків від хмельничан, які голосували за збереження будівлі.

Читайте також

На початок