Навчіться казати "ні": як не потрапити на гачок до шахраїв

Навчіться казати "ні": як не потрапити на гачок до шахраїв

Навчіться казати "ні": як не потрапити на гачок до шахраїв
Колаж Суспільне Черкаси

У Сєвєродонецькому районі на Луганщині правоохоронці розслідують 59 випадків шахрайств. Серед них й схеми, коли містянам продають товари за завищеною в кілька разів ціною. Зазвичай з такою пропозицією підходять на вулиці до літніх людей та обманом виманюють у них гроші.

Однією з жертв шахраїв став пенсіонер з Сєвєродонецька Микола. За набір будівельних інструментів він віддав шахраям 35 тисяч гривень. Ці гроші чоловік збирав довгий час на операцію.

Навчіться казати "ні": як не потрапити на гачок до шахраїв
Навчіться казати "ні": як не потрапити на гачок до шахраїв. фото: Суспільне Донбас

"Вони мене побачили, покликали. Я думав, хочуть щось запитати. Вони одразу на мене "наїхали" і почали: ось інструмент, забирай за "штуку" і все. Інструменти були в них на задньому сидінні. Кажуть, давай ми тебе підвеземо", – згадує пенсіонер.

Згодом з'ясувалось, що хотіли "продавці" понад тисячу не гривень, а доларів США.

"Я впустив їх у квартиру. Вони пішли слідом за мною з цими інструментами. В мене гроші були в одному відділенні. Мені довелось витягнути все, що у мене було. Я не очікував, що він у мене вихопить з рук. Він у мене з рук вирвав гроші", – згадує Микола.

За словами речниці поліції Луганщини Тетяни Кириленко, у Сєвєродонецькому районі у 25 справах щодо шахрайства наразі є підозрювані., ще 59 проваджень розслідують, зокрема й щодо так званих продавців інструментів.

"На Луганщині зареєстровано декілька таких випадків. Наразі правоохоронці за всіма фактами внесли відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань", – розказала речниця поліції.

Адвокат Ігор Слєсарєв радить з рук нічого не купувати, або принаймні перевіряти продавців.

"Треба менше слухати – більше говорити. Вимагати показати паспорт, документи, які посвідчують, що ця особа є суб’єктом підприємницької діяльності, має право на торгівлю. Попросити у них прайс, номер телефону, сказати: я зателефоную, коли ознайомлюся", – радить Слєсарєв.

За словами лікара-психіатра Миколи Овчаренка, зазвичай за такою схемою працюють люди, обізнані у психології.

"Треба обов’язково навчитися казати "ні". У нас багато людей вихованих, довірливих, їм ніяково. І ще дуже важливо, можливо на першому місці: не можна вступати в контакт – довірчий, діловий – з незнайомими чи малознайомими людьми", – розказав лікар.

Максимальне покарання за статтею шахрайство – до 12 років позбавлення волі.

Що відомо

  • У Сєвєродонецьку двоє жінок розказали літній жінці, що на неї наклали страшне прокляття. Аби "зняти порчу" пенсіонерка віддала їм 100 тисяч гривень, ключі від квартири та паспорт.
  • На Луганщині 70-річна жителька Сватового віддала шахраям 23 тисячі гривень. Вони діяли за схемою "ваш родич у біді".
  • На Донеччині правоохоронці затримали телефонних шахраїв, які діяли у чотирьох містах області та здійснили щонайменше 17 злочинів. Серійники використовували схему "Ваш родич у біді", швидко "обробляли" жертв та виманювали готівку.
  • На Луганщині жінка віддала шахраям 100 тисяч гривень та понад 2 тисячі доларів, аби допомогти своїй донці, яка нібито потрапила у ДТП.
  • 18 листопада житель Сєвєродонецька при купівлі автопричепа за 9 тисяч гривень перерахував шахраям 167 тисяч гривень.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

На початок