"Прометей" гратиме в фіналі чемпіонату України з баскетболу без головного тренера. У чому причина

"Прометей" гратиме в фіналі чемпіонату України з баскетболу без головного тренера. У чому причина

"Прометей" гратиме в фіналі чемпіонату України з баскетболу без головного тренера. У чому причина ФБУ

Тренер поїхав на інше місце робити.

Баскетбольний клуб "Прометей" уперше в своїй історії вийшов до фіналу чемпіонату України - в півфіналі клуб з Кам'янського вибив чинних чемпіонів, "Дніпро" (3:1). Однак у фіналі команда гратиме без свого тренера.

Ронен Гінзбург, який очолив "Прометей" у квітні 2021 року, не буде присутній на матчах своєї команди. Натомість у цей час він працюватиме з іншим колективом.

Чому Гінзбург був змушений покинути "Прометей" перед фіналом?

Крім робити в "Прометеї", Ронен Гінзбург є тренером збірної Чехії - там він працює з 2013 року. І продовжує це робити навіть після підписання контракту з українським клубом.

Відповідно, в ізраїльського тренера є зобов'язання перед федерацією Чехії щодо підготовки національної збірної до міжнародних змагань. А на початку липня чехам доведеться зіграти олімпійський кваліфікаційний турнір. І саме Гінзбург буде головним тренером команди.

"На жаль, змушений покинути "Прометей" і продовжити роботу з національною збірною Чехії. Це те, про що ми домовилися перед моїм приїздом сюди. Навіть в останньому матчі півфіналу мене в Україні не мало бути, але я домовився з чеською федерацією і вони дозволили мені затриматися. Я залишаю команду з сильним характером, яка грає в хороший баскетбол, з сильними асистентами, які можуть виконати якісну роботу. Звичайно ж, я буду стежити за іграми", - заявив Гінзбург.

Та уже на початок наступного сезону Ронен Гінзбург повернеться - він й надалі працюватиме в "Прометеї".

Чи пересікаються фінал чемпіонату України та матчі Чехії між собою?

Ні. Перший матч фіналу між "Прометеєм" та "Запоріжжям" відбудеться в середу, 9 червня. Третя гра (серія до трьох перемог) - в понеділок, 14 червня. У разі необхідності буде проведено четвертий та п'ятий матч, але чемпіонат точно буде завершено в суботу, 19 червня - це максимальна дата.

Водночас збірна Чехії розпочне шлях на олімпійському кваліфікаційному турнірі в четвер, 1 липня. А весь червень команда проводитиме тренувальний збір. Чехи ще ніколи не грали на Олімпіаді в чоловічому баскетболі.

Що відомо

  • Із Гінзбургом у якості головного тренера "Прометей" фінішував на третьому місці в регулярному чемпіонаті. А у плей-оф переміг двох попередніх чемпіонів України - "Хімік" та "Дніпро".
  • У якості тренера збірної Чехії Гінзбург двічі виводив команду на Євробаскет (у 2015 році, сьоме місце та 2017-му, 20-е місце). А також на чемпіонат світу-2019, посівши з нею шосте місце.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика