Україна взяла ліцензію на Токіо-2020 у бадмінтоні через зняття олімпійської чемпіонки. Як це можливо

Україна взяла ліцензію на Токіо-2020 у бадмінтоні через зняття олімпійської чемпіонки. Як це можливо

Україна взяла ліцензію на Токіо-2020 у бадмінтоні через зняття олімпійської чемпіонки. Як це можливо Powerpro

На Олімпіаді в Токіо виступлять два представники України.

Кваліфікаційний період на Олімпіаду-2020 в бадмінтоні завершено. Остаточні списки будуть затверджені з рейтингом від понеділка, 13 червня, але уже зараз Міжнародна федерація бадмінтону розіслала на національні федерації списки спортсменів, які поїдуть в Токіо.

Україна буде представлена на Олімпіаді-2020 двома бадмінтоністами. Про це повідомляє офіційний сайт Федерації бадмінтону України.

Усього на Іграх-2020 в Токіо буде розіграно п'ять комплектів нагород у бадмінтоні: в одиночних та парних розрядах, а також у змішаних змаганнях. Україна матиме спортсменів у чоловічому та жіночому одиночному розряді.

За світовим рейтингом на Олімпіаду відібралися лідери збірної - Артем Почтарьов та Марія Улітіна. Але якщо Почтарьов зробив це одразу, то Улітіна - лише завдяки відмові однієї з лідерок світового бадмінтону.

Для потрапляння на Ігри потрібно перебувати у топ-39 світового рейтингу (з врахуванням квот на країну). Артем Почтарьов відбирається на Ігри з 36-го місця у цьому списку. Марія Улітіна - 41-а, однак вона теж потрапила в Токіо.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Чому Улітіна виступить на Олімпійських Іграх?

Для потрапляння Улітіної на Олімпіаду потрібна була відмова двох бадмінтоністок, що перебувають вище у рейтингу, від участі в Іграх-2020.

Спершу від Олімпіади відмовилася представниця Польщі Джордан Харт (Улітіна стала першою у черзі на участь). А за кілька днів до завершення формування списків про зняття з Ігор-2020 заявила чинна олімпійська чемпіонка, іспанка Кароліна Марін! Вона зазначила, що причиною зняття є травми меніска та хрестоподібних зв'язок, які потребують хірургічного втручання.

Відповідно, Марія Улітіна зі статусу другої запасної піднялася на останнє (39-е) прохідне місце. Інше місце дісталося представниці Мексики.

Таким чином, вдруге поспіль на Олімпіаді Україна буде представлена саме Артемом Почтарьовим та Марією Улітіною. На Іграх у Ріо-2016 Улітіна виграла два матчі на груповій стадії, після чого програла в 1/8 фіналу представниці Таїланду Портніп Буранапрасерцюк. Попри це, вона - єдина українка в історії, якій вдалося вийти у плей-оф турніру з бадмінтону на Олімпійських Іграх.

Що відомо

  • Усього на Олімпіаду в одиночному розряді з бадмінтону поїдуть по 42 спортсмени (три отримають особисті квоти). У парному та змішаному розряді Україна не буде представлена.
  • Україна учетверте поспіль буде представлена на Олімпійських Іграх двома бадмінтоністами.
  • Олімпійський турнір з бадмінтону відбуватиметься з 24 липня по 2 серпня. Фінали розпочнуться з 30 липня (парний мікст).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика