Славутичу виповнилося 34 роки: як живе наймолодше місто України

Славутичу виповнилося 34 роки: як живе наймолодше місто України

Славутичу виповнилося 34 роки: як живе наймолодше місто України ФОТО: Суспільне Чернігів

Це місто побудували спеціально для евакуйованих із зони відчуження працівників Чорнобильської атомної електростанції. До дня народження наймолодшого міста в Україні пригадуємо його історію і шукаємо перспективи розвитку.

На Чорнобильській атомній електростанції працюють дві з половиною тисячі жителів Славутича. Частина з них працює в самому укритті четвертого енергоблоку, це 190 працівників. Серед них – Артем Сірий, провідний інженер укриття нового безпечного конфайнменту ЧАЕС.

«Три людини цеху експлуатації об’єкту укриття – нового безпечного конфайнменту. Черговий електрик і цех теплової автоматики. Практично 99 % – це працівники зі Славутича. Також є невелика кількість персоналу з Чернігова, є навіть з Києва трохи людей».

Михайло Ковальов на ЧАЕС працює 15 років, зараз він контролює вентиляцію в укритті.

Ми підтримуємо у робочому стані все обладнання, каже Михайло Ковальов, що стосується арки, це і вся система пожежогасіння, питне водопостачання і система вентиляції основного об'єму. Якщо якість дефекти ми їх виявляємо. Своєю чергою, до нас поступають сигнали й ми їх виявляємо і вчасно їх усуваємо, щоб все було в робочому стані. Контролюємо вологість, температуру в визначених приміщеннях.

Чорнобильська атомна електростанціяФОТО: Суспільне Чернігів

Чорнобильська атомна електростанція

Михайло говорить, пішов сюди працювати через брак роботи у місті.

Роботу на ЧАЕС містяни обирають через стабільність та високу зарплату, розповідає, жителька міста Майя Руденко, вона переїхала сюди з Чернігова 23 роки тому, 17 з них працює на ЧАЕС.

Чорнобильська атомна електростанціяФОТО: Суспільне Чернігів

Чорнобильська атомна електростанція

Славутичу виповнилось 34 роки – це наймолодше місто в Україні. Рішення про його будівництво радянська влада прийняла після Чорнобильської катастрофи у 1986 році. Воно будувалось, як місто-супутник Чорнобильської станції. Там мали жити працівники станції та ті, кого евакуювали. Зокрема, з Прип’яті. Тут тепер стоять пусті багатоповерхівки з розбитими вікнами, а замість футбольного поля – хащі.

Славутичу виповнилося 34 роки: як живе наймолодше місто УкраїниФОТО: Суспільне Чернігів

Славутичу виповнилося 34 роки: як живе наймолодше місто України

Середній вік славутчан на момент формування міста був 32 з половиною роки, розповідає Ніна Баришевська, начальниця відділу культури Славутицької міськради.

Славутичу виповнилося 34 роки: як живе наймолодше місто УкраїниФОТО: Суспільне Чернігів

Славутичу виповнилося 34 роки: як живе наймолодше місто України

У Славутич, каже Ніна Баришевська, приїхали не тільки колишні прип’ятчани, які переїжджали в інші місця, а сюди приїхали з усього радянського союзу і будівельники, які будували Славутич. Багато з них тут і залишилося, і приїхали фахівці із різних атомних електростанцій, того ж Радянського союзу. Створили свої родини. І тут уже і діти, і внуки живуть, і ціле покоління працюють на станції Чорнобильській.

40% економіки Славутича – це Чорнобильська АЕСФОТО: Суспільне Чернігів

40% економіки Славутича – це Чорнобильська АЕС

40 % економіки Славутича – це Чорнобильська АЕС, розповідає міський голова Юрій Фомічев.

«На другому місці «Атомремонтсервіс» – це структура, яка ремонтує всі атомні блоки по Україні і це майже тисячу робочих місць. Третє місце – військова частина, це Національна гвардія Міністерства внутрішніх справ. Це – наші бійці, які охороняють ЧАЕС», – каже Юрій Фомічев.

Міський голова говорить, зараз місто намагається розвивати малий та середній бізнес, аби там створювались нові робочі місця для жителів Славутича.

«Майже 30 % сьогодні дає малий і середній бізнес, це різні сфери: виробництво канцелярій, виробництво освітлювальної техніки, сфера послуг. Дуже розгалужена економіка і ми рухаємось в цьому напрямку, ми намагаємось її зробити більш багатовекторною, щоб не залежати від окремого напрямку».

Більше подробиць дивіться у нашому сюжеті.

Читайте також:

Санаторій у Сосниці передають громаді: де взяти гроші на ремонт

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди