На Полтавщині 18 лікарень повністю відновили планове лікування та госпіталізації

На Полтавщині 18 лікарень повністю відновили планове лікування та госпіталізації

Доповнено
На Полтавщині 18 лікарень повністю відновили планове лікування та госпіталізації Суспільне Полтава

На Полтавщині лишилося 12 медзакладів, які приймають хворих із коронавірусом. Решта 18 сьомого червня почали працювати у звичному режимі й відновлюють планове лікування та госпіталізації. Це стало можливим через зменшення кількості хворих із коронавірусом, розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

У гінекологічному відділенні Полтавської районної лікарні тиждень тому лікували хворих із коронавірусом, а нині відновили звичайний прийом пацієнтів.

Полтавська центральна районна лікарняСуспільне Полтава

Полтавська центральна районна лікарня

«Мені будуть робити планову операцію, яку повинні були робити трішки раніше, але у зв’язку з епідемією перенесли. Мій лікар мені передзвонила і сказала, що можна оперувати», ‒ розповідає пацієнтка Полтавської райлікарні Тетяна Пащенко.

Палата в центральній районній лікарні міста ПолтавиСуспільне Полтава

Палата в центральній районній лікарні міста Полтави

Лікували хворих на COVID-19 у двох відділеннях закладу від середини березня. За цей час у райлікарні допомогли понад трьом сотням пацієнтів із коронавірусом, говорить заступник директора Олександр Волошин.

«31 травня хворі, які залишалися на лікуванні у закладі, були переведені в інші лікувальні заклади, які надають допомогу хворим на COVID, і площі звільнилися. З 1 червня фахівці відділень провели заключну санітарну обробку приміщень, зробили генеральне прибирання», ‒ каже заступник директора Полтавської райлікарні Олександр Волошин.

Заступник директора Полтавської райлікарні Олександр ВолошинСуспільне Полтава

Заступник директора Полтавської райлікарні Олександр Волошин

Запрацювали у звичному режимі і три відділення у 5-ій лікарні Полтави – гінекологічне, терапевтичне та неврологічне. Їх перепрофільовували під прийом хворих із коронавірусом із серпня минулого року.

«Я щороку проходжу лікування у 5-й лікарні у неврологічному відділенні, але через карантин не було такої можливості. І на тому тижні мені подзвонив мій сімейний лікар, сказав, що відкривається лікарня і я можу продовжити своє планове лікування», ‒ розповідає пацієнтка 5-ї лікарні Полтави Юлія Мороз.

П'ята міська лікарня у ПолтавіСуспільне Полтава

П'ята міська лікарня у Полтаві

Нині на стаціонарному лікуванні у закладі 19 пацієнтів, проте жодного із підтвердженим COVID-19, говорить заступниця директора Людмила Сало.

«До 1 червня у нас залишилося десять хворих і до 1 червня ми їх всіх перевели в інші заклади. Треба було спакувати, перерахувати всі засоби індивідуального захисту, всі медичні препарати, які залишилися, все скласти, посортувати, виділити приміщення для складів, перемити всі відділення, прокварцювати палати, дезінфікувати матраци, ковдри й подушки», ‒ повідомила заступниця директора 5-ї лікарні Полтави Людмила Сало.

Пацієнтки п'ятої лікарні у місті ПолтаваСуспільне Полтава

Пацієнтки п'ятої лікарні у місті Полтава

До звичного режиму роботи у медзакладах повертаються тому, що поменшало хворих із COVID-19. Таких пацієнтів в області замість 30 лікарень приймають 12. Із них чотири заклади у Полтаві, говорить Віктор Лисак.

«У залежності, як ми будемо з вами хворіти, чи люди будуть хворіти, від того і буде залежати, скільки треба їх розгортати. Сьогодні, можливо, ми будемо розгортати одну чи дві лікарні, але дві лікарні точно буде. Пологовий будинок буде, дитяча міська лікарня буде. Чому? Бо третя лікарня – багатопрофільна, де надається допомога хірургічна, травматологічна і таке інше. Інфекційна лікарня – це монолікарня, яка надає допомогу тільки інфекційним хворим. Тому така кількість лікарень буде залишатись», ‒ повідомив директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди