Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas Weekend

Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas Weekend

Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas Weekend facebook.com/atlasweekend

Найбільший музичний фестиваль України Atlas Weekend планує у 2021 році навіть у карантинних умовах збільшити масштабність. Щоправда, організаторам через пандемію COVID-19 довелося перенести міжнародну програму на 2022 рік.

В ефірі "Радіо Промінь" засновник Atlas Weekend Дмитро Сидоренко розповів, як відбуватиметься фестиваль цьогоріч з 5 до 11 липня та які проєкти реалізовуватиме у наступні п'ять років.

Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas WeekendЯна Сочевічек, радіо "Промінь"

*Інтерв'ю було записано до того, як стало відомо про участь у фестивалі Валерія Меладзе, тому питання про участь російського співака у фесті відсутнє. Нагадаємо, що рішення організаторів конкурсу запросити Меладзе було розкритиковано у соцмережах, хоча представники фестивалю наполягають, що зробили це на чисельні прохання своїх глядачів.

Пане Дмитро, розкажіть про новий формат Atlas Weekend, який запроваджено цьогоріч.

Ми збираємо наших друзів, друзів друзів і їхніх друзів, щоб разом провести літо і згадати, як це було два роки тому. Ми не будемо зменшувати, плануємо навіть збільшити масштаб — кількість сцен, масштабність сцен, продакшн, світло, екрани. Все це буде не гірше, ніж було. Ми навіть хочемо трішечки розширити територію. Зараз домовляємося про облаштування різних зон, які не пов'язані з музикою. Зустрічалися з крутими хлопцями, які возять найкращі атракціони, і в нас, може, вийде привезти один атракціон, яких лише три у світі.

Якщо я правильно зрозуміла, то цьогоріч на Атласі будуть виступати українські артисти та гості із близького зарубіжжя.

Так, але не тільки. У нас тривають перемовини з одним західним хедлайнером та із західними діджеями, тому що з артистами, які виступають наживо, складно – у них багато фур обладнання. З діджеями простіше, вони готові прилетіти, виступити, подіджеїти на вертушках і тусонути.

Ми будемо все робити тільки в рамках карантинних обмежень, і тому цього року, якщо не зміняться карантинні обмеження, ми плануємо електронну сцену зробити денною, вечірньою, до тієї години, до якої буде дозволена робота. Але із західними діджеями.

Але як бути з тими людьми, які хотіли побачити одних виконавців, а їм пропонують інших. Чи багато людей повернули квитки?

Ми вдячні усім, хто купив квиток, усім, хто не повернув, ми навіть вдячні тим, хто купляв, але повернув, бо ми розуміємо, що в них є свої складнощі. Але це менше 5%, і це дійсно нас дуже зарядило емоційно і дало змогу фінансово протриматися цей складний рік.

Ми безумовно зробимо знову можливість повернути гроші за квитки тим, кого не влаштовуватиме цей рік, в кого немає можливості чекати 2022 рік. Але ми знову проситимемо усіх нас підтримати, тому що для нас ще один рік складний, не менш складний, ніж був до цього. І ми зробимо нарешті дуже круту програму лояльності для тих, хто нас підтримав минулого року і для тих, хто погодиться чекати наступного. Для тих, хто сходить на цю, більш українську версію фестивалю, ми теж зробимо програму лояльності. Тобто всім, хто нас підтримає, ми віддячимо. Це буде коштувати нам дуже-дуже дорого насправді, але ми розуміємо, що ці люди мають отримати щось за ті всі дискомфортні історії. Хоч це для нас форс-мажор, але ми маємо це якось компенсувати.

Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas Weekendfacebook.com/atlasweekend

Фестиваль — це емоції, драйв, енергія. Якось з такими умовами не дуже поєднуються карантинні норми. Як ви плануєте досягти відчуття, що це фестиваль, драйв, і водночас, щоб було безпечно?

Це серйозний баланс між дистанцією і драйвом, емоціями. Ми дотримуватимемося усіх карантинних обмежень, ми робитимемо велику буферну зону на вході. Для довгих черг робитимемо дистанцію півтора метра, збільшуватимемо пропускну здатність, збільшуватимемо кількість сканерів, входів, охорони, і хочемо зробити одночасно дві-три працюючі сцени, щоб глядачі одночасно не скупчувалися під однією сценою. Велика територія ВДНГ дозволяє це зробити максимально можливим. Все на відкритому повітрі.

З меншою вірогідністю щось може піти не так. Все, що від нас залежить, ми все зробимо, а далі, то вже справа відвідувачів, як вони себе поводитимуть, як дотримуватимуться дистанції. Це, в тому числі, їхня соціальна відповідальність. Ми свою соціальну відповідальність 100 відсотків виконаємо. Так само розраховуємо, що і відвідувачі відповідально поставляться до цього.

"Мінімум у півтора рази буде знижена ціна"

Чи є у вас план "Б" на випадок, якщо доведеться проводити онлайн-фестиваль?

Ми не плануємо онлайн-фестиваль, віримо в те, що в липні буде "жовта" зона. В рамках неї ми можемо все нормально провести. Якщо, все ж таки, буде якийсь зсув, в нас за рахунок більш локалізованого списку виступаючих, є можливість рухати дати. Ми на 95 відсотків впевнені, що цього не доведеться робити, тому що з потеплішанням ковід буде трішки відходити. Я сам перехворів пневмонією, під час холодної погоди хвороба загострюється. Я кашляв довго, ось другий місяць кашляю. Коли буде тепліше, всі ці фактори будуть знижуватися. Але якщо буде загострення, то зможемо посунути дати на місяць, на два. Тому ми впевнені, що зможемо провести фестиваль цього літа.

Я так розумію, що більша частина всіх домовленостей з артистами проговорена і це означає, що вже є розуміння, якою буде вартість квитків.

Ціни будуть максимально демократичними, максимально доступними. У нас завжди спрацьовує логіка, що із закордонними артистами, навіть з цією версією більш локальною, щоб ціна була доступною. Ми завжди порівнюємо виступи артистів, які у нас виступають, з ціною їхніх сольних концертів. У нас зараз така ситуація, що мінімум у півтора рази буде знижена ціна.

При всьому цьому я хотів би нагадати, що продакшн, сцени, масштабність не будуть зменшені. Це теж все дуже дорого. І карантинні обмеження теж дуже дорого виконати. Я ще забув сказати, що у нас буде ще плюс один день, тобто сім днів, з 5 по 11 липня. Тому що ми будемо робити ще один безкоштовний день. Оскільки на безкоштовний день у нас завжди більше людей, то цього року треба заздалегідь зареєструватися, бо ми будемо контролювати кількість людей, яку зможемо впустити. Але, розуміючи попит, ми робимо спеціально два дні. І це теж певна собівартість.

Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas Weekendfacebook.com/atlasweekend

"Наша соціальна відповідальність — нікому не заважати"

А як ви з командою пережили карантин? Чи вдалося зберегти всю команду?

Більшість людей, кістяк, ми зберегли. Нам було важко, але ми це зробили. Дякую всій команді, що вона пішла на компромісні рішення, щоб ми пережили цей важкий час.

А як щодо підтримки державою культури? Вам допомагає держава фінансово?

Ми кілька років підряд подавалися на "Український культурний фонд" і, нарешті, перед новим роком нам під ялиночку вперше вийшло виграти інституційну підтримку. В рамках лімітів, які були близько мільйона гривень, ми виграли, і це нам трішки допомогло. На жаль, це не перекрило навіть 20-30 відсотків, та це все одно краще, ніж нічого. Тому за це ми все одно вдячні.

Якщо державні органи не дуже допомагають фінансово, можливо, вони хоча б допомагають вирішувати якісь конфлікт стосовно скарг людей, які живуть поблизу виставкового центру?

Це насправді не їхня зона відповідальності. Це наша зона відповідальності. Ми якраз зараз плануємо покращити таймінг, щоб ще раніше закінчувати шуміти. За карантинними обмеженнями нічна робота усе рівно заборонена. І цього року ми маємо взагалі не заважати, вчасно закінчувати таймінг. Ми закладемо ще більше часу на форс-мажори, на перечеки, щоб у нас не було зсуву таймінгу. Ми сподіваємося, що цього року ми не заважатимемо нікому.

Ми з 2016 року, якщо взяти динаміку, і так вже дуже суттєво все покращили. Ми планували для нічної історії брати окремо шатро, в якому б робили нічну сцену, щоб взагалі шум лишався там, але цього року не знадобиться. Проте, ці плани в нас є, ось навіть якщо це буде 2022 року, ми по цьому плану рухатимемося. Наша соціальна відповідальність — нікому не заважати, приносити тільки радість і не приносити негативних емоцій.

Ціна квитків, список артистів та план "Б". Інтерв'ю із засновником Atlas Weekendfacebook.com/atlasweekend

Як раніше вирішували проблему з шумом? Роздавали безкоштовні квитки незадоволеним – якщо вам голосно, то приходьте до нас і потанцюйте?

Можливості роздавати квитки у нас немає, бо постійно є зловживання. У нас є проблема із запрошеннями, які перепродаються. Ми їх постійно анулюємо. Але ми працюємо над проблемою, нічну сцену ми розвернули у сторону лісу, щоб звук ішов туди. Ми змінювали розклад, щоб усі сцени закінчували працювати о 23:00. Ми з кожним роком намагалися покращити все і нам вдавалося, це навіть видно по кількості скарг, яка відчутно зменшилася.

"Плани розписані на п’ять років вперед"

Чи відмовилися ви від проведення фестивалю взимку на ВДНГ?

В нас ідея взимку була не там робити. Однією з потенційних локацій був Міжнародний виставковий центр. Ми, в принципі, і хотіли б з ними домовитися і провести фестиваль, але через карантинні обмеження цього року це було неможливо. І ми ці думки відклали до наступної зими. Дивитимемося, як розвиватиметься ситуація, наскільки в холодний період буде можливість щось проводити. У нас плани розписані на п’ять років вперед, просто не вистачає часу.

Під час карантину був час займатися іншими проектами?

Ми запустили Аtlas Agency – агентство, яке на 360 градусів по роботі зі спонсорами, з іншими клієнтами. Ми почали в Буковелі працювати. Зараз запускаємо декілька інших подій, плануємо влітку робити п’ять фестивалів теж у Буковелі і в інших містах України. Комерційний відділ трішки розширився, переформатувався і почав нам заробляти трішки грошей.

Паралельно з Film.UA запустили підготовку до зйомок художнього фільму, який нарешті цього року беде знято і на початку наступного року вийде в прокат. Це буде романтична комедія з кількома різними сюжетними лініями про те, як будуть на фестиваль з різних міст добиратися різні люди, як будуть тусуватися на фестивалі. Мабуть, якісь подробиці не зовсім коректно розповідати, ми запустимо влітку трейлери і всі почнуть розуміти. На фестивалі цьогоріч ви зможете стати свідками фільмування. Приходьте на фестиваль і може ви потрапите в кадр.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше