Збірна Англія планує продовжувати ставати на коліно перед матчами, попри освистування фанатів

Збірна Англія планує продовжувати ставати на коліно перед матчами, попри освистування фанатів

Збірна Англія планує продовжувати ставати на коліно перед матчами, попри освистування фанатів AP

В Англії не мають намірів відмовлятися від таких дій.

Футболісти збірної Англії разом із тренерським штабом провели зустріч, під час якої обговорили ситуацію із критикою щодо їхньої позиції ставати на коліно перед початком матчів. Про це повідомляє The Guardian.

Збірна Англії перед чемпіонатом Європи-2020 провела два товариські матчі проти Австрії та Румунії. Перед початком поєдинків англійці ставали на коліно, висловлюючи таким чином антирасистську позицію.

Проте перед товариськими матчами частина вболівальників, яка була присутня на стадіоні, розкритикувала дії англійських футболістів. І навіть почала їх освистувати.

Що сталося?

Перед стартовим свистком поєдинку проти Австрії гравці збірної Англії, як і зазвичай, стали на коліно, висловлюючи свою антирасистську позицію. Проте під час цього вони зіштовхнулися з тим, що частина вболівальників почала їх освистувати.

Схожим чином повторилася ситуація і перед другим товариським матчем - проти Румунії. Хоча на коліна стали футболісти як збірної Англії, так і Румунії, окрім півзахисника Нікушора Станчу - він висловив підтримку гравцеві "Славії" Онджею Куделу, який отримав 10 матчів дискваліфікації за расизм та не зіграє через це на Євро-2020.

Обидва матчі англійці виграли із результатом 1:0. Однак після поєдинку вирішили висловити свою позицію щодо інцидентів, які трапилися перед матчами.

Як відреагували у збірній Англії на критику футболістів?

І після товариського матчу проти Австрії, і проти Румунії головний тренер збірної Англії Гарет Саутгейт висловив розчарування діями фанів. Він наголосив, що їхня позиція не має жодного відношення до політики, а лише свідчить про підтримку усіх футболістів.

"Перше, що варто сказати - усі ми дуже засмучені, що це трапилося. Думаю, усім варто було б поставити себе на місце молодого футболіста збірної Англії, який представляє свою країну. Ми усі намагаємося рухатися назустріч рівності та підтримувати своїх партнерів по команді через деякий досвід, через який вони пройшли у своєму житті, але люди вирішили їх освистати", - зазначив Саутгейт.

Попри таку реакцію, в збірній Англії не мають намірів відмовлятися від своїх дій і в подальшому. У тому числі і під час поєдинків Євро-2020.

"Ми приймаємо, що подібна реакція може мати місце, але збираємося її ігнорувати та рухатися далі. Гравці втомилися говорити про наслідки: що буде, якщо вони будуть це робити [ставати на коліно] або ж ні. З них уже досить цього, і наскільки я розумію, вони не збираються більше відповідати на це впродовж турніру. Якщо це відбуватиметься, то так і буде".

Що відомо

  • Крім уболівальників, позицію гравців розкритикували і в уряді Великої Британії. Один із представників консервативної партії Лі Андерсон зазначив, що бойкотуватиме майбутні матчі України, якщо футболісти продовжуватимуть ставати на коліно.
  • Англія розпочне виступи на Євро-2020 у неділю, 13 червня, матчем проти Хорватії на Вемблі.
  • Крім Хорватії, англійці зіграють у групі D проти Шотландії та Чехії.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика