Мармурове море вздовж турецького узбережжя неподалік Стамбулу покрилося товстим шаром сірого слизу від фітопланктону, що завдає шкоди морським мешканцям та риболовній промисловості.
Про це повідомляє BBC.
Екологи вважають, що причиною виникнення цього слизу є забруднення та зміни клімату. Зазначається, що слиз у Мармуровому морі — це природний зелений мул, який виникає через те, що водорослі перенавантажені поживними речовинами в результаті спекотної погоди і забруднення води. Вперше такий слиз виявили у 2007 році у Туреччині та в Егейському морі поблизу Греції.
Мул заважає працювати турецьким рибалкам, оскільки забиває мотори човнів та сітки. Також він перекриває доступ кисню, що спричиняє загибель риб та інших морських мешканців.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган пообіцяв не допустити проникнення цього слизу в сусідні моря. Причиною екологічної він назвав неочищені стічні води, які скидаються в море, та закликав чиновників провести відповідне розслідування. Турецький уряд вже направив команду з 300 людей для перевірки потенційних джерел забруднення.
"Я побоююся, що якщо це пошириться на Чорне море проблеми будуть величезними. Ми повинні зробити цей крок без зволікання", — сказав Ердоган.
Невдовзі Міністерство охорони навколишнього середовища Туреччини має оприлюднити план боротьби з екологічним лихом.
Що відомо
- Пляжі та західне узбережжя Шрі-Ланки покрила нафта та уламки контейнеровоза, що загорівся біля її берегів ще 25 травня.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!