Україна уперше за п'ять років виграла медаль на чемпіонаті Європи зі стрільби з лука World Archery Europe

Українці були близькими до перемоги, однак у підсумку її втратили.

Збірна України зі стрільби з класичного лука стала віцечемпіоном Європи на змаганнях, що проходять у турецькій Анталії. Українська команда у складі Олексія Гунбіна, Георгія Іваницького та Івана Кожохаря здобула "срібло" чемпіонату Європи у командній стрільбі.

Українці розпочали виступи у плей-оф з 1/8 фіналу - у кваліфікації чоловіча команда посіла четверте місце, завдяки чому отримала можливість пропустити перший раунд. В 1/8 фіналу Україна у непростому протистоянні пройшла Австрію (5:4), а у чвертьфіналі виявилася сильнішою за Польщу - 5:1.

У півфіналі українці за підсумками чотирьох раундів перемогли Іспанію. До історичного "золота" залишалося лише перемогти Нідерланди.

Українська чоловіча команда була близькою до "золота". За підсумками перших двох сетів українці були попереду - 3:1. Однак у наступних двох нідерландці стріляли влучніше за українських лучників і здобули по два очки у кожному сеті - 5:3.

Ця медаль стала першою для України на чемпіонаті Європи-2021. Після виступів чоловічих команд у стрільбі з класичного лука збірна України ділить восьме місце із командами Великої Британії та Естонії.

"Срібло" у стрільбі з класичного лука означає, що на рахунку України залишається чотири золоті медалі в історії виступів на чемпіонатах Європи. Усі були здобуті саме у стрільбі з класичного лука, останні - у 2016 році жіночою командою лучниць, а також Веронікою Марченко в одиночних виступах.

Усі золоті медалі України в історії на чемпіонатах Європи зі стрільби з лука

• жінки (одиночні виступи): Ліна Павчук - 1998 рік, Вероніка Марченко - 2016
  • жінки (команда) - 2004, 2016

Востаннє Україна вигравала нагороду у командній стрільбі чоловіків з лука ще у 2012 році. Тоді команда у складі Маркіяна Івашка, Дмитра Грачова та Віктора Рубана здобула "бронзу".

Водночас Україна уперше з 2016 року закінчить чемпіонат Європи із медаллю. У 2016-му українці виграли три нагороди (два "золота" та одну "бронзу") та стали чемпіонами медального заліку.

• Україна має чотири ліцензії у стрільбі з олімпійського лука перед Олімпіадою у Токіо, усі - жіночі (три особисті та одна командна).
  • Кількість ліцензій перед Олімпійськими Іграми-2020 є неостаточною. На світовому відбірковому турнірі (18-21 червня, Париж) чоловіки ще можуть поборотися за перепустки на Олімпіаду.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу