У Херсоні хочуть об'єднати Електротранс та Комунтранссервіс: коли з'явиться нове КП

У Херсоні хочуть об'єднати Електротранс та Комунтранссервіс: коли з'явиться нове КП

У Херсоні хочуть об'єднати Електротранс та Комунтранссервіс: коли з'явиться нове КП Суспільне Херсон

У Херсоні з’явиться спільне комунальне підприємство, яке має об’єднати "Херсонелектротранс" і "Херсонкомунтранссервіс". Коли запрацює нова структура і чи планується найближчим часом закупівля нових тролейбусів і маршрутних таксі для міста, - тему вивчало Суспільне.

Наразі в місті є 18 комунальних автобусів і 50 тролейбусів. Щодня на лінію виходять 42, 8 тролейбусів запасні. Об’єднання двох комунальних підприємств заощадить бюджетні гроші і оптимізує робочий процес. Міська влада планує ліквідувати комунальне підприємство "Херсонкомунтранссервіс", - говорить виконувач обов’язків заступника міського голови Юрій Стельмашенко.

"Це дасть можливість більш якісно організувати саму систему руху, тому що ми дуже часто стикаємось із тим, що є задвоєння маршрутів. Наприклад: 12 тролейбус і 14 маршрут, які дублюють один одного. Паралельно йде розробка та впровадження нової маршрутної лінії".

Об’єднання двох комунальних підприємств не вирішує проблеми транспорту у місті - це різні види діяльності, різні виробничі бази, - говорить член громадської ради при міському голові Володимир Молчанов.

"Нам треба зрозуміти, що тариф, який є, він збитковий і місто, якщо воно хоче мати, навіть за рахунок того, що треба платити. Треба буде прозорість у видатках, затверджений фінансовий план. І лише під ці фінансові плани фінансувати Херсонелектротранс за встановленим тарифом. Якщо тариф - 2.50 грн, то, звичайно, більше фінансування, якщо тариф - 4 грн, то фінансувати менше. На жаль, в нас зараз ці кошти у будь-якому разі через політичну складову не контролюється. Що стосується "ХКТС", то там взагалі навіть, якщо додати туди нові автобуси, які планують закупити, все одно більша частина автобусів найближчим роком будуть орендованими".

У Херсоні хочуть об'єднати електротранс та комунтранссервіс: коли з'явиться нове КПСуспільне Херсон

Цього місяця Херсон отримає 10 нових автобусів, а от щодо нових тролейбусів за рахунок кредиту ЄБРР, то міський голова хоче змінити предмет закупівлі. Купити не тролейбуси, а електробуси, - говорить Юрій Стельмашенко.

"Електробуси – це, мабуть, більше таке технологічно вірне рішення. Ми запропонували нашим партнерам розглянути цю можливість. Це - глибока модернізація ДЕПО, це - нові підзарядні станції і це дасть нам можливість, в тому числі, обслуговувати ті території, які приєдналися. Якщо ні, і ми розуміємо, що ЄБРР відмовляє нам у зміні предмету закупівлі, то ми продовжимо співпрацю, діалог, який вже є, стосовно закупівлі тролейбусів".

У Херсоні хочуть об'єднати електротранс та комунтранссервіс: коли з'явиться нове КПСуспільне Херсон

Ярослав Концевий – учасник громадської ініціативи "Херсон.Транспорт 2.0. Перезавантаження", яка займається реформуванням системи громадського транспорту міста із 2017-го року. Чоловік, говорить, наше місто у сьогоднішніх реаліях до електробусів не готовий. Кращий варіант, на його думку - тролейбуси з подовженим ходом.

"Якщо ми стояли б на порозі будівництва контактної мережі і ми рахували, чи нам треба будувати контактну мережу, чи ми краще купимо електробуси, то тоді там було все не так очевидно. Зараз, коли в нас є контактна мережа, в нас є тролейбусне ДЕПО, я вважаю, що однозначно тролейбус або тролейбус з подовженим автономним ходом. Це такий самий тролейбус, який ми бачимо, тільки в ньому ще є додатково акумулятор, не такий великий як в електробусі і він може їхати за контактною мережею, а там де контактна мережа, наприклад, скінчилася, він може далі трохи проїхати якусь відстань на акумуляторах. Не велика відстань 10-20 км".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди