23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу

23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу

23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу
ФОТО: Суспільне Чернігів

Вперше за часи незалежності під селом Тополівка на Семенівщині ремонтують п’ять кілометрів дороги місцевого значення Корюківка – Наумівка – Перелюб – Погорільці – Семенівка.

Ремонт – капітальний поточний. Виконує Менське підприємство «ШРБУ-82» на замовлення управління капітального будівництва області. Загалом на Чернігівщині мають відремонтувати 36 ділянок на дорогах місцевого значення.

«П’ять кілометрів – протяжність цієї дороги. Два шари асфальтобетону, тому буде дуже хороша дорога», – каже начальник дільниці Олександр Якимчук.

23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу
23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу. ФОТО: Суспільне Чернігів

Під селом Тополівка завершують капітальний ремонт ділянки автодороги, яка з’єднує Семенівщину з Корюківщиною. Працює тут Менське підприємство «ШРБУ-82». Ремонт контролює замовник – управління капітального будівництва.

«Перед шарами асфальтобетону за проєктом було влаштування щебеневої основи для вирівнювання профілю, завалів, поперечних похилів, потім влаштовується шар, який вирівняє покриття, після нього вже влаштовується верхній шар асфальтобетону, товщиною чотири сантиметри. Після цього буде облаштована організація дорожнього руху, благоустрій», – розповів провідний інженер відділу технічного нагляду автодоріг Чернігівського УКБ Роман Шаропатий.

За проєктом, мають вирівняти та підсипати узбіччя, встановити дорожні знаки та нанести розмітку. Середній поточний ремонт п’яти кілометрів дороги під Тополівкою обійдеться у 23 мільйони гривень бюджетних коштів.

Це – перший ремонт дороги за часів незалежності, каже жителька Семенівщини Олена Шевченко. За її словами, звідси до Корюківки діставались за кілька годин. А зараз 50 кілометрів проїхали за 40 хвилин.

«Не пам’ятаємо, на нашій пам’яті не згадаємо. Страшна була дорога. Аби нам ще хто в Лосівці зробив дорогу. Ви б ще туди приїхали, зняли. Там зовсім така, що не можна ні пройти, ні проїхати», – розказує Олена Шевченко.

23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу
23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Головне, якщо є дороги. Тому що в авто треба кожного місяця вкладати великі гроші. Я все життя працюю. З 04:00 ранку до 02:00 ночі – отак працюю в сезон. Я плачу податки: з пальним сплачую, в ходову (автівки) сплачую, у все», – каже житель Корюківщини Віталій Сподорець.

На цій дорозі в напрямку Корюківки залишається ще кілька розбитих ділянок.

«Від Корюківки до, можна сказати, нового, де в Перелюбі зробили, там нема дороги, зовсім нема. А тут вже більш-менш, зараз зроблять, то нормально. Отам від Корюківки до Охрамієвичів і за Охрамієвичі трохи до нової траси кілометрів 25, може, буде, але воно ж там шматками: де трохи частина нормальна, а де частина погана», – розповів водій маршрутки Олександр Янченко.

23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу
23 мільйони гривень – на Семенівщині ремонтують дорогу. ФОТО: Суспільне Чернігів

Від практики, коли ремонтували невеликими ділянками, відходять, каже провідний інженер управління капітального будівництва Олена Костриця.

«Було прийняте рішення ремонтувати дороги загального користування місцевого значення ділянками не менше п’яти кілометрів. Як показує практика, це більш ефективний підхід», – каже провідний інженер Чернігівського УКБ Олена Костриця.

Загалом цьогоріч в області заплановано зробити поточний капітальний ремонт 36 ділянок на дорогах місцевого значення. Сюди входять дороги між населеними пунктами, дороги по селах та мости.

«Реформа самоврядування передбачала перший етап створення громад. Другий етап, що передбачає, щоб ці громади стали спроможними. Для цього як раз і потрібне транспортне сполучення. Бо це і пасажирські перевезення, це сполучення всіх служб, котрі задовольняють потреби жителів і навіть тих, хто реалізує свої проєкти на території області. Навіть проводилося опитування неофіційне серед екскурсоводів, то одна з причин, котрі вони вказують на те, чому вони не їдуть у віддалені райони, де є унікальні історичні пам’ятки, це тому, що були проблеми з дорогами. Тому така увага приділяється саме відновленню доріг загального користування місцевого значення, які, до речі, останні 30 років були обділені увагою», – розповіла Олена Костриця.

Читайте також:

Зробити вулицю Святомиколаївську в Чернігові пішохідною – що думають містяни

На початок