Рада запровадила податок на Google

Рада запровадила податок на Google

Рада запровадила податок на Google
. Фото: AP

Верховна рада у цілому підтримала законопроєкт4184 щодо оподаткування іноземних інтернет-ресурсів, які демонструють рекламу українським користувачам і працюють на території України, або так званий "податок на Google".

Відповідне рішення підтримали 283 депутати на засіданні 3 червня.

Депутати пропонували не оподатковувати електронні книжки та журнали, оскільки ставка ПДВ для них буде збільшена на 20% і такого немає в Європі, однак правку не підтримали. Також була пропозиція не оподатковувати онлайн-курси, однак профільний комітет відповів, що такого і не планується. Курси для навчання не повинні будуть оподатковуватися, однак перелік таких курсів визначатиметься владою. Як пояснили у комітеті, це робиться для того, аби податок не платили справжні освітні курси. Правку не підтримав парламент.

"Ви зараз не підтримали те, що потрібно було всьому суспільству. Ваші ж діти будуть навчатися", — сказала голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, яка пропонувала взагалі виключити будь-які освітні послуги із оподаткування.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, проєкт закону доповнює Податковий кодекс нормами щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, і нормами щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

"Для України є актуальним створення передумов для адміністрування податку на додану вартість при оподаткуванні електронних послуг фізичним особам, що постачаються нерезидентами в мережі інтернет шляхом внесення відповідних змін до Податкового кодексу України враховуючи особливості національного законодавства та з урахуванням іноземного досвіду", – йдеться у пояснювальній записці.

Також законопроєкт звільняє від ПДВ електронних послуг послуги освіти, реєструє нерезидентів, передбачає сплату в іноземній валюті та звільняє нерезидентів від обов'язку реєструвати податкові накладні. Крім того, він виключає норму, згідно з якою резиденти при виплаті доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20% від таких виплат власним коштом. Також компанії, які є нерезидентами України, зможуть зареєструватися в електронному кабінеті віддалено, англійською мовою і сплачувати податок у валюті, при цьому не відвідувати Україну.

Зазначається, що метою законопроєкту є збільшення доходів Державного бюджету від ПДВ коштом залучення до оподаткування нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване в Україні. Нині Україна недоотримує близько 3 мільярдів гривень унаслідок несплати ПДВ. У пояснювальній записці також ідеться, що схоже оподаткування нерезидентів існує в Україні та Білорусі.

Читайте також: "Податок на Google": експерт назвав недоліки законопроєкту про оподаткування IT-гігантів

Що відомо

  • 17 лютого Рада у першому читанні підтримала законопроєкт щодо оподаткування іноземних інтернет-ресурсів. Голова комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив сутність законопроєкту, заявивши, що про новий податок не йдеться.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок