Укрпошта продовжить видавати пенсії готівкою до 2023 року

Укрпошта продовжить видавати пенсії готівкою до 2023 року

Укрпошта продовжить видавати пенсії готівкою до 2023 року
УНІАН

Кабінет міністрів скасував обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня 2021 року. Пенсію, субсидію та соцдопомогу можна буде отримувати у відділеннях "Укрпошти" до 1 січня 2023 року.

"Основна причина, через яку ініціативу відклали на два роки, - неготовність банківської інфраструктури і систематичне закриття банківських відділень. Укрпошта покриває 100% населених пунктів і може надати в тому числі і фінансові послуги всім без винятку українцям", — повідомили у пресцентрі компанії.

Ці зміни  до постанови № 277 "Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України" уряд ухвалив 26 травня.

"До 2023 року доставку пенсій, як і раніше готівкою і додому, будуть здійснювати листоноші та відділення Укрпошти. Впевнений, за цей час буде вироблено механіку, яка спростить доставку пенсій, але при цьому не створить проблем для пенсіонерів", - зазначив генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

За даними НБУ станом на 2020 рік в Україні працювало 18 800 банкоматів.

Що відомо

  • 28 травня комітет Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту відхилити законопроєкт №2683-3 щодо накопичувальної системи пенсій в Україні.
  • З 2021 року в Україні припиняться виплати тимчасової допомоги, яку отримували українці, котрі пішли на пенсію у 60 років з нестачею стажу для звичайних пенсійних виплат.
  • Уряд спростив процедуру відкриття банківського рахунку для одержувачів пенсій та грошової допомоги, запровадивши процедуру "єдиного звернення". Тепер пенсії можна отримувати на поточний банківський рахунок.
  • Міністерство соціальної політики та Мінцифри планують спростити отримання соціальних виплат та перевести їх в онлайн. Нині вони працюють над проєктом положення про єдину інформаційну систему соціальної сфери.
  • Міністерка соціальної політики Марина Лазебна розповіла Суспільному, як будуть змінюватися розміри пенсій для українців наступного року, як держава планує виправляти дисбаланс з надходженнями до пенсійного фонду та видатками та на яку пенсію можуть розраховувати ті, кому сьогодні 35-45 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок