Частина медгалузі – без грошей: Рівнеоблрада не дала фінансування на новий департамент ОДА

Частина медгалузі – без грошей: Рівнеоблрада не дала фінансування на новий департамент ОДА

Оновлено
Частина медгалузі – без грошей: Рівнеоблрада не дала фінансування на новий департамент ОДА
скрін з трансляції облради

У Рівному розгляд питання про фінансування новоствореного департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я призвів до часткового блокування роботи сесії облради. Голова оголосив засідання неконтрольованим та оголосив перерву. Потому, здійснивши кілька спроб, обранці не підтримали питання ОДА про фінансування підрозділу, а відтак і частини медичної галузі.

Що цьому передувало

Нещодавно голова ОДА створив Департамент цивільного захисту та охорони здоров'я населення, об'єднавши два управління: надзвичайних ситуацій та охорони здоров'я. В адміністрації пояснили це вимогою часу та потребою в кращій роботі згаданих підрозділів. Керувати ним призначили очільника управління охорони здоров'я Олега Вівсянника.

Попередній очільник управління охорони здоров'я Юрій Осіпчук виграв апеляційний суд щодо поновлення на цій посаді. Однак, після рішення ОДА, посади, на яку його потрібно поновити – не існує.

Як це вплинуло на сесію

Під час засідання 2 червня депутати мали розглянути зміни до бюджету. В частині цього питання йдеться про перенаправлення фінансування з колишніх двох управлінь на один новостворений департамент. Однак, більшості для прийняття цього рішення не було.

Після цього почались суперечки. Голова ОДА Віталій Коваль вийшов до трибуни та закликав облраду не позбавляти медичну галузь фінансування. Натомість голова облради Сергій Кондрачук зазначив, що рада ухвалила рішення бюджетної комісії, а правильним, на його думку, було б рішення повернутись до попередньої структури управлінь, це і зняло б питання фінансування. Він також дорікнув, що в ОДА прийняли рішення без консультацій із радою, водночас представники адміністрації апелювали, що цього вони робити не повинні були.

Присутній на сесії керівник нового департаменту Олег Вівсянник пояснив, що у випадку непідтримання рішення будуть перерви в бюджетному процесі: це зарплата для п'яти медзакладів, які фінансуються з субвенції, комунальні платежі, програми COVID-19, харчування дітей у Будинку дитини, закупівля препаратів для боротьби з онкозахворюванням тощо. Також ідеться про відключення енергопостачання.

"Усі системи киснепостачання ковідних закладів, пацієнти не зможуть отримати меддопомогу. Завтра стоїть термін відключення станції переливання крові, це призведе до втрати препаратів крові на понад 14 мільйонів гривень", – заявив Вівсянник.

На сесії з цього приводу виступили інші депутати: одні вимагали, аби рухалась далі, інші – щоб до цього бюджетного питання повернутись та проголосувати іще раз.

Заступниця голови ОДА Іванна Смачило з трибуни заявила, що навіть якби і було бажання адміністрації повернутись до старої моделі управлінь, юридично ця процедура займе кілька місяців, тобто увесь цей час медицина буде без фінансування.

"Тепер всій Рівненщині видно, що є системна криза у відносинах третього і шостого поверхівГолова облради має кабінет на третьому поверсі, голова ОДА – на шостому. Перший представляє "Європейську солідарність", другий – "Слугу народу". Біда в тому, що заручниками цієї ситуації є люди", – сказав депутат Віталій Ундір та запропонував повернутись до розгляду цього питання.

Ще після ряду виступів голова облради поставив на голосування пропозицію повернутись до бюджетного питання. Однак, "за" було 26 депутатів, тобто пропозицію не підтримали.

Після цього до трибуни та президії вийшли ряд депутатів та люди, які були в залі та мають стосунок до медгалузі. В цей момент почались крики та суперечки, а голова ради назвав сесію неконтрольованою та оголосив півгодинну перерву.

Що відбувається після перерви

О пів на другу засідання сесії відновилось, депутати йдуть по питаннях порядку денного.

До спірного питання знову повернулись у самому кінці. Деякі депутати знову пояснювали присутнім людям у залі, що така ситуація сталась через рішення ОДА. Очільник адміністарації Віталій Коваль своєю чергою заявив, що не вважає своє рішення про об'єднання управлінь у департамент помилкою.

Зрештою, голова облради знову оголосив перерву на 15 хвилин.

Що було після другої перерви

Після перерви голова облради Сергій Кондрачук знову поставив провозицію, щоб повернутись до розгляду цього питання. Однак, більшості голосів "за" не назбиралось. Відтак – рішення залишилось неприйнятим.

Перед тим, як закрити сесію, Кондрачук сказав:

"Я зберу позачергову сесію, як тільки буде на те воля – питання має бути розблоковане сесією чи комісією. Якщо ми дійсно за людей – ми це питання маємо вирішити".

Згодом голова ОДА Віталій Коваль у Telegram-каналі заявив, що зібрав необхідні голоси для проведення позачергової сесії і чекатиме її "найближчим часом".

Що відомо

  • Голова Рівнеоблради Сергій Кондрачук представляє "Європейську солідарність", голова ОДА Віталій Коваль – "Слугу народу". У середині місяця політсили заявили про бажання висловити недовіру цим посадовим особам, але за кілька днів до сесії на президії питання з розгляду зняли.
  • В Рівнеоблраді більшість складає 35 депутатів, вона сформована з представників "Європейської солідарності", "Радикальної партії", "Свободи" та "За майбутнє". У формальній опозиції "Слуга народу", "Батьківщина" та "Сила і честь".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок