В Ужгороді на 88 році життя помер Народний вчитель України Золтан Жофчак

В Ужгороді на 88 році життя помер Народний вчитель України Золтан Жофчак

В Ужгороді на 88 році життя помер Народний вчитель України Золтан Жофчак

31 травня, на 88-році життя, помер Народний вчитель України, музикант, педагог, диригент Золтан Жофчак. З 1991 по 2010 рік він був директором школи №2 в Ужгороді. 2 жовтня 2007 року йому присвоїли почесне звання "Народний вчитель України".

Колишня учениця, співачка Рената Штіфель Суспільному розповіла, що Золтан Золтанович для учнів був як рідний батько, вкладав у вихованців любов до музики. Каже: "Я дуже боялась того дня, коли не зможу більше побачити та обійняти не тільки найкращого директора школи, вчителя музики, керівника хору, в якому була солісткою весь шкільний час, а людину, яка стала для нас, учнів, як батько. Згадую, як ми разом за фортепіано вчили на латині "Ave Maria", наші поїздки за кордон з хором "Едельвейс", Різдвяні концерти та перемоги на різних європейських фестивалях. Це були найкращі шкільні часи. Це був найкращий директор у світі, який завжди залишиться в моєму серці!".

Про роботу з Золтаном Жофчаком розповіла його колишня колега, вчителька початкових класів Ужгородської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Надія Обушко: "Вчитель творчий, директор хороший. Дуже тішився нашим шкільним дендропарком, а батькам казав, що діти наші як в санаторії. Ось це ми і зараз нашим батькам говоримо".

"Все його життя було присвячене роботі з обдарованою молоддю, становлення і розвиток якої він бачив через призму народної і академічної музичної культури, зокрема хорової. Його педагогічний талант яскравим світлом любові до своєї справи освітлював шлях прийдешнім поколінням", — розповідають на сторінці Ужгородської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів.

Що відомо

  • Золтан Жофчак народився 1 травня 1934 року у Середньому на Ужгородщині. Закінчив Львівський педагогічний інститут, Ужгородське державне музучилище.
  • Лауреат конкурсів "Людина року" та "100 кращих керівників шкіл України".
  • Автор понад 100 друкованих праць. Багаторічний керівник дитячого хору "Едельвейс" – лауреата багатьох міжнародних конкурсів.
  • 2 жовтня 2007 року йому присвоїли звання "Народний вчитель України".
  • Чотири рази Золтан Жофчак був депутатом Ужгородської міської ради. У 2007 році йому присвоїли звання "Почесний громадянин Ужгорода" за вагомий особистий внесок у культурно-освітній розвиток міста, активну громадську діяльність.
  • Понад 60 років віддав педагогічній роботі. Із 1990 р. до 2010 р. був директором ужгородської школи №2. (У 1991 році школа стала експериментальною з поглибленим вивченням музики. У 1994-му отримала статус авторського навчально-виховного комплексу, котрий об'єднав школу та дитячий садок – на той час це був єдиний загальноосвітній навчальний заклад на Закарпатті та й в Україні, де було впроваджено культуролого-естетичну модель навчання і виховання учнів).
  • Розробив та ввів у навчальні шкільні програми предмети "народознавство" та "краєзнавство". Створив при школі Малу академію народних мистецтв. Запровадив новаторські методи викладання музики (1-9 класи), образотворчого мистецтва, етикету, хореографії, етики і співжиття, риторики, літературного краєзнавства, екології. Впроваджував у навчальний процес театральну та музейну педагогіку.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди