Полтавці будуть без гарячої води щонайменше до кінця тижня, – Полтаватеплоенерго

Полтавці будуть без гарячої води щонайменше до кінця тижня, – Полтаватеплоенерго

Полтавці будуть без гарячої води щонайменше до кінця тижня, – Полтаватеплоенерго Суспільне Полтава

Приблизно 150 тисячам жителів Полтави 1 червня відключили гарячу воду у будинках та закладах, які обслуговує підприємство "Полтаватеплоенерго". Це пов’язано з новими умовами щодо придбання природного газу, які національна компанія "Нафтогаз України" запропонував полтавському та іншим комунальним підприємствам теплоенергетики, розповів речник "Полтаватеплоенерго" Олександр Циганок. Крім того, гарячої води нині немає і в Карлівці. Відновити постачання зможуть, імовірно, до найближчих вихідних, розповів речник.

Воду полтавці гріють в каструляхСуспільне Полтава

Воду полтавці гріють в каструлях

Полтавка Анна Перфільєва відсутність гарячої води помітила зранку. Для себе і для чоловіка воду нагріває на газовій плиті у двох каструлях.

"П’ятилітрова і ще п’ятилітрова. І таз. Залазиш у ванну і починаєш обмиватися із ківшика", − каже полтавка Анна Перфільєва.

Полтавці будуть без гарячої води щонайменше до кінця тижня, – ПолтаватеплоенергоСуспільне Полтава

Полтавці будуть без гарячої води щонайменше до кінця тижня, – Полтаватеплоенерго

Відключили гарячу воду у цьому та інших полтавських будинках, які обслуговує "Полтаватеплоенерго".

"Єдина причина перебоїв, так би мовити, у постачанні гарячої води нашим споживачам, – це відсутність газу у підприємства", − каже речник підприємства "Полтаватеплоенерго" Олександр Циганок.

ПолтаватеплоенергоСуспільне Полтава

Полтаватеплоенерго

Це тому, що підприємство не може виконати умови щодо закупівлі газу, які пропонує "Нафтогаз України".

Серед них, зокрема, часткова оплата наперед за спожитий наступного місяця газ, штрафи за несвоєчасну сплату, надання банківських гарантій тощо. Про це розповів технічний директор "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко. Повністю виконати умови полтавське підприємство не може, тому із 1 червня припинило постачання гарячої води людям.

"Для "тепловиків" (комунальних підприємств теплоенергетики – ред.) умови, за яких, по-перше, у тарифі закладена ціна газу значно менша, ніж вона є реальна. Тобто, тепло у них буде збиткове. Два – умови передоплати для них є неприйнятними, бо в них грошей нема. Третє – штрафні санкції за невибір газу у межах свого замовлення. Це вганяє не те, що в борги, а в безнадію. Тому, я думаю, що "тепловикам" дешевше стояти, ніж працювати собі у збиток", − говорить директор асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк.

Одна з котелень ПолтаватеплоенергоСуспільне Полтава

Одна з котелень Полтаватеплоенерго

Водночас ціну за кубометр газу для підприємства не змінюватимуть близько року, каже директор з комунікацій "Нафтогазу".

"Ми зробимо уточнення. Але не в частині ціни газу, вона буде незмінною і в найближчі 13 місяців складатиме сім гривень 42 копійки. Жодної дискримінації для наших клієнтів не відбулось. Навпроти, ми створили запобіжні механізми для того аби ТКЕ (підприємства теплокомуненерго – ред.) змогли не перекладати тренди ринку на споживача, це перше. Друге – змогли реструктуризувати свої боргові зобов’язання перед газопостачальними компаніями. І третє – для себе сформувати середньостроковий план модернізації обладнання і переходу на альтернативні види палива", − каже директор з комунікацій компанії "Нафтогаз України" Максим Білявський.

Нині "Полтаватеплоенерго" призупинило роботу пів сотні котелень в обласному центрі. Це понад дві третіх від загальної кількості і всі вони постачають гарячу воду до житлових багатоповерхівок, розповів речник підприємства Олександр Циганок. Загалом же приблизно 150 тисяч жителів Полтави не отримують гарячу воду. Немає її і в Карлівці.

Офіс ПолтаватеплоенергоСуспільне Полтава

Офіс Полтаватеплоенерго

"Практика світова говорить про те, що ефективніше централізоване гаряче водопостачання, ніж постачання в окремі квартири. Тобто, бойлери у квартирах не є економними. По-друге, енергосистема таких будинків не розрахована на таке навантаження", − каже полтавка Людмила Арсірій.

Немає гарячої води нині не лише в Полтаві, а й в інших областях. Цю проблему мають вирішувати урядовими рішеннями, каже Святослав Павлюк.

"На привеликий жаль, на місцевому рівні цього вирішити не можна. Максимум, що може міська влада – це вгатити величезні дотації міського бюджету у комунальні підприємства, що вона і так здебільшого робить. Але місцевий бюджет не безмежний", − говорить директор асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк.

"Ми маємо сподівання, що ці негаразди будуть врегульовані уже найближчими днями. І це дасть нам можливість уже до наступних вихідних, які будуть за кілька днів, повернути гарячу воду до осель полтавців", − каже речник підприємства "Полтаватеплоенерго" Олександр Циганок.

Немає гарячої води нині не лише в Полтаві, а й в інших областях. Цю проблему має вирішити уряд, каже Святослав Павлюк.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди