Цьогоріч на відеоспостереження у школах Дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривень

Цьогоріч на відеоспостереження у школах Дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривень

Цьогоріч на відеоспостереження у школах Дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривень Фото: Суспільне. Дніпро

Цьогоріч на відеоспостереження у школах дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривень. Камери встановлюють у коридорах та на пришкільній території.

Психологиня Ольга Гриценко вважає, що відеонагляд зменшує ризик психологічного та фізичного насилля. Але чи не утискає це персональну свободу дитини? Далі читайте матеріал, що виходить у рамках марафону "Права дітей: здоров'я, можливості, безпека".

У навчально-виховному комплексі №28, у Дніпрі з минулого року працює система відеонагляду. Камери встановили на усіх поверхах та на фасаді, розповідає директорка закладу Неля Ломако.

"На сьогоднішній день на першу сходинку нашого рейтингу допомоги школі виходять технічні засоби. Нашій школі пощастило, у нас дійсно багато таких засобів: це і камери відеоспостереження, і шкільне телебачення. Тобто у нас все є для того, щоб транслювати наші заходи батькам та усім охочим, хто хоче подивитися, що відбувається у школі", — говорить Неля Ломако — директорка НВК №28.

У Дніпрі за системою "Безпечна школа" відеоспостереження працює у 80 навчальних закладах. Інформація з 234 камер у школах міста надходить до ситуаційного центру, розповідає директор комунального підприємства "Інфо-Рада" Дмитро Цимиренко.

"Фактично (по місту) вже встановлено більше 600 камер в закладах освіти. Але на сьогодні ми маємо обмежені можливості мережі, так як більшість навчальних закладів користуються послугами провайдерів. В цьому році ми запланували збудувати, розширити власну оптоволоконну мережу, щоб підключити усі школи до неї", — говорить Дмитро Цимиренко — Директор КП "Інфо-Рада".

Система "Безпечна школа" надсилає батькам повідомлення, якщо дитина не прийшла на заняття. Мама першокласника Лева задоволена системою відеонагляду.

"Я задоволена цим, тому що мені завжди цікаво знати де моя дитина. Мені це потрібно, бо я працюю, мій чоловік — також працює. І ми забираємо дитину десь о 18 годині, тобто вона ходить до групи подовженого дня. Дитина обходить усі кутки школи", — говорить Валерія Яковенко - мати учня 1-Г класу у НВК №26.

366 камер ще не під'єднані до ситуаційного центру, через проблеми з мережею. Там відео з камер лишається у школі, розповідає представник департаменту гуманітарної політики Артем Трапезніков. На камери та мережу у 2021 році витратили 25 мільйонів гривень.

"Відеонагляд необхідний для того, щоб, наприклад, дитина бачить камеру, то вона вже не псує майно, яке побудував департамент (у школі). І можна прослідкувати, хто міг зробити певну "пакість", — говорить Артем Трапезніков — представник департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Цьогоріч на відеоспостереження у школах Дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривеньФото: Суспільне. Дніпро

За словами Артема Трапезнікова, батьки також хотіли б аби камери встановили й в кабінетах. Лариса Васюченко, мати двох школярів, проти камер у класах.

"Відеоспостереження у коридорах школи, а також у їдальні — я ще сприймаю нейтрально. Що стосується відеоспостереження у класах, то я категорично проти цього, тому що тоді школа мені буде нагадувати якусь колонію суворого режиму, чесно кажучи. Це називається насилля над дітьми", — говорить Лариса Васюченко — мати учнів середньої загальноосвітньої школи №20.

Під час карантину відеоспостереження допомагає слідкувати, чи дотримуються діти дистанції та чи носять маски, каже вчителька НВК №6 Ганна Шевченко.

"Наше відеоспостереження працює лише в межах першого поверху. Тобто ось тут можна побачити, що скупчень дітей немає", — говорить Ганна Шевченко — вчителька НВК №6.

Цьогоріч на відеоспостереження у школах Дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривеньФото: Суспільне. Дніпро

Психологиня Ольга Гриценко відеоспостереження в школах вважає вимогою часу. Проте вбачає у цьому як позитивні, так і негативні наслідки.

"По-перше, це точно зменшує тривогу у батьків. І якщо щось станеться, то маємо відеозаписи й можемо розібратися, що було насправді. З іншого боку — це все-таки приватне життя, певною мірою, і тут, може бути, що вчителі дещо некомфортно будуть себе почувати, тому що за ними спостерігають за кожним їх кроком, кожна їхня дія під постійним наглядом батьків, які мають певні упередження, щодо вчителів. Чи можна без цього? Напевно — ні. Зараз відеоспостереження така потреба часу. І ми бачимо його у будь-яких закладах. З іншого боку питання приватного життя, особистого збереження таємниць — воно є. І це проблема, яку ми можемо вирішувати не лише на рівні школи, але й на рівні суспільства в цілому", — говорить Ольга Гриценко — психологиня.

За словами адвоката Станіслава Ліфлянчика, камери у закладах освіти встановлюють лише за згодою батьків. Школи, де встановлене відеоспостереження не порушують закон, якщо при вході письмово попереджають батьків про відеозапис.

"Чинним законодавством України прямо заборонено здійснювати лише скриту відеофіксацію. Якщо людина знає про те, що їх знімають, або вона згодна, що її знімають — така відеофіксація дозволена. Діти в цьому випадку не є повністю дієздатними, тобто за них відповідають їх батьки. Публічною офертою у школах є табличка з написом "Увага, ведеться відеоспостереження". Таким чином людину сповіщають про камери", — говорить Станіслав Ліфлянчик — адвокат.

Повністю обладнати школи та дитячі садки камерами й турнікетами місто планує до 2024 року.

Цьогоріч на відеоспостереження у школах Дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривеньФото: Суспільне. Дніпро

Цьогоріч на відеоспостереження у школах Дніпровська міська рада витратила 25 мільйонів гривень

Автори: Іван Дузь, Олександр Шалдибін, Павло Черненко, Новини на Суспільному, Дніпро.

Читайте також

  • ЗНО на Дніпропетровщині: на тест з української мови прийшло 55% зареєстрованих

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди