Нафтогаз може подати нові скарги щодо Газпрому — топ-менеджер

Нафтогаз може подати нові скарги щодо Газпрому — топ-менеджер

Нафтогаз може подати нові скарги щодо Газпрому — топ-менеджер
. Original

НАК "Нафтогаз України" допускає підготовку та подачу нових скарг стосовно російського "Газпрому" до європейського антимонопольного органу та міжнародних арбітражів, повідомив топ-менеджер компанії Юрій Вітренко.

Він розповів про нагальні потенційні проблеми у відносинах з Газпромом, які українська сторона зараз вивчає. Зокрема, йдеться про обставини щодо ролі російської компанії в операціях з борговими зобов’язаннями Росукренерго, через які Нафтогаз зазнав значні збитки.

"Наразі ми вивчаємо можливості Нафтогазу для вирішення зазначених проблем, серед яких можна виділити таке: скарга в європейський антимонопольний орган (з перспективою судового процесу в Суді Європейського Союзу) щодо зловживання Газпромом своїм домінуючим становищем; міжнародний арбітраж в м. Цюріх за новим транзитним контрактом; міжнародний арбітраж у Стокгольмі за контрактом між Нафтогазом та Газпромом щодо переуступки боргових зобов’язань Росукренерго", - написав Вітренко у Facebook.

За його словами, краще вирішувати "всі проблемні питання без судових процесів", тому Нафтогаз спочатку планує спробувати обговорити це з Газпромом.

"Якщо ми не знайдемо спільної мови, будемо звертатися до політичного керівництва держави для досягнення домовленостей на міждержавному рівні", - прогнозує Вітренко.

Він також повідомив, що цього тижня Україна завершує підготовку до чергового подання документів у рамках арбітражного процесу проти РФ щодо активів у Криму (цей арбітражний процес триває кілька років).

Виконавчий директор уточнив, що в арбітражі щодо активів у Криму Україні протистоїть держава Російська Федерація, а не Газпром. "Тому цей арбітраж не підпадає під угоду про врегулювання з Газпромом, яку Нафтогаз уклав у грудні після того, як Газпром виконав рішення Стокгольмського арбітражу сплатити нам компенсацію у розмірі 4,6 мільярдів доларів (плюс 400 млн дол відсотків на дату остаточного розрахунку), і погодився продовжити транзит газу", - пояснив він.

Що відомо

На початок