Організатори "Євробачення" призупиняють членство Білорусі: "за придушення свободи ЗМІ"

Організатори "Євробачення" призупиняють членство Білорусі: "за придушення свободи ЗМІ"

Організатори "Євробачення" призупиняють членство Білорусі: "за придушення свободи ЗМІ"

Організатори "Євробачення", Європейська мовна спілка (EBU), призупиняє членство Белтелерадіокомпанії у своїй організації. Це рішення прийняли після трансляції інтерв'ю з Романом Протасевичем, яке "вочевидь було записано під примусом".

На офіційному сайті організації з'явилася заява з цього приводу.

"У EBU уважно стежили за придушенням свободи ЗМІ в Білорусі і постійно закликали Белтерадіокомпаніїю як члена EBU підтримувати наші основні цінності — свободу вираження поглядів, незалежність та відповідальність.

З моменту спірних виборів минулого літа ми проводили кампанію на захист незалежної журналістики та свободи поглядів у цій країні. Ми публічно підтримали журналістів Белтелерадіокомпанії, які протестували проти втручання влади. Ми також спостерігали за діяльністю телекомпанії та передавали своє занепокоєння їхньому керівництву", — йдеться в повідомленні.

Як наголошує Європейська мовна спілка, їх збентежила поява на каналі інтерв'ю з Романом Протасевичем, "вочевидь взятого під примусом".

Белтерадіокомпанії матиме два тижні на відповідь, перш ніж рішення набуде чинності.

Що відомо

Цього року Білорусь відсторонили від участі в "Євробаченні-2021". Гурт "Галасы ЗМеста" запропонував для конкурсу пісню "Я навчу тебе” з неоднозначним політичним підтекстом.

Організатори "Євробачення" видалили відео зі свого каналу та зробили заяву, що пісня ставить під сумнів неполітичний характер конкурсу та може негативно вплинути на його репутацію.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше