Історичний Копа Америка-2021 під загрозою зриву за два тижні до старту. Що відбувається

Історичний Копа Америка-2021 під загрозою зриву за два тижні до старту. Що відбувається

Історичний Копа Америка-2021 під загрозою зриву за два тижні до старту. Що відбувається AP

Турнір, який мали провести у Колумбії та Аргентині, тепер під загрозою скасування.

Копа Америка - це континентальний футбольний турнір, що проводиться у Південній Америці і є аналогом чемпіонату Європи.

Приймати турнір у 2021 році мали Колумбія та Аргентина - уперше за 105 років господарями повинні були стати дві країин. Участь на Копа Америка-2021 мали взяти 12 команд: десять - представники Південної Америки, а також дві запрошені збірні (Австралія та Катар). Сам формат передбачав дві групи по шість команд, які були поділені за географічним принципом.

  • "Північна" зона: Бразилія, Колумбія, Еквадор, Перу, Венесуела, Катар
  • "Південна" зона: Аргентина, Болівія, Чилі, Парагвай, Уругвай, Австралія

Проте за два тижні до початку турніру сам факт проведення змагань перебуває під питанням. Дві команди на ньому не виступлять, а де відбудуться змагання - невідомо.

Що трапилося?

У березні південоамериканська футбольна конфедерація (КОНМЕБОЛ) повідомила, що кількість учасників турніру скорочена з 12 до 10 - без запрошених збірних Австралії та Катару. У підсумку у кожній групі мають виступити по п'ять команд, чотири з яких виходять у плей-оф.

Тривалий час проведенню Копа Америка нічого не перешкоджало. Проте у четвер, 20 травня, стало відомо, що Колумбія не зможе прийняти турнір - КОНМЕБОЛ позбавила її відповідного права через хвилю соціально-економічних протестів у країні.

Після того, як Колумбія втратила право, було прийнято рішення щодо того, що змагання мають відбутися в Аргентині. Проте Аргентина відмовилася приймати турнір - скоріше за все, через зростання кількості випадків захворювання коронавірусом - КОНМЕБОЛ про це повідомила у неділю, 30 травня.

Таким чином, за 13 днів до початку Копа Америка втратила обидві країни-господарі турніру. І невідомо, чи відбудеться він взагалі.

Що тепер очікує на Копа Америка-2021?

Керівництво КОНМЕБОЛ повідомило, що аналізує пропозиції від інших країн, які висловили бажання стати господарями. У понеділок, 31 травня, представники організації проведуть зустріч щодо майбутнього турніру.

Серед претендентів на статус країни-господаря є Чилі. У КОНМЕБОЛ раніше повідомляли, що "можуть запропонувати країні провести кілька поєдинків турніру".

Водночас, організатори Копа Америка не схильні відмовлятися від його проведення. Останній Копа Америка, який відбувся у Бразилії, приніс 118 млн доларів доходів і був другим футбольним турніром у 2019 році за сумою доходів для організації після Кубка Лібертадорес.

Що відомо

  • Запланована дата проведення Копа Америка у 2021 році: 13 червня - 10 липня. Турнір відбудеться майже одночасно із проведенням чемпіонату Європи.
  • Учасники Копа Америка-2021 отримають мінімум 4 млн доларів. Переможець - додатково 10 млн доларів.
  • Чинним переможцем турніру є Бразилія, яка у фіналі 2019 року обіграла Перу (3:1).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика