У Херсоні генерували ідеї для музеїв

У Херсоні генерували ідеї для музеїв

У Херсоні генерували ідеї для музеїв Суспільне Херсон

У Херсоні відбувся перший мистецький айдіатон "Музеї генерують ідеї". Переможець проекту отримає 100 тисяч гривень на створення арт-об’єкту у Херсоні або області. 9-го лютого презентували творчі проєкти.

Марія Куліковська розробила проєкт мильної скульптури. Вітер і погода будуть поступово оголювати металевий каркас у вигляді жінки. Пропонує розмістити об’єкт у Річковому порту Херсона або у Залізному порту. Скульптура має дивитися у бік окупованого півострова, - говорить жінка. Сама мисткиня родом з Керчі.

Марія Куліковська, учасниця айдіатону "Музеї генерують ідеї":

"Мої мильні скульптури були розстріляні в ДНР через те, що це були жіночі скульптури. Це були зліпки з мого тіла. Я стала досліджувати миловаріння. і виявилось, що у мильну основу стріляють на стрільбищах, щоб тестувати зброю. Перед продажем на конфліктну територію. Вона тут дуже близько. Тому це один з символічних моментів є. і жіноча фігура, тому що жінка і сьогодні є найбільш вразливою частиною суспільства".

Роман Громов з Одеси. Запропонував металеву конструкцію:

"Метал довговічний. Не дуже дорогий у закупівлі та виготовленні. Його найкраще використовувати у міських інсталяціях. Одну інсталяцію ми пропонуємо поставити на пляжі «Лілея», а іншу у сквері Пушкіна. Також ми розуміємо розвиток інфраструктури біля цих інсталяцій".

Олена Боришполець у команді разом з Гамлетом Зіньковським. Ідея митця - створити артоб’єкти на стінах будинків у Херсоні, - розказала вона:

"Ми працювали над проєктом, який називається "Шляхи змін". Це 10 арт-об’єктів, розміщених у центрі міста. Дуже цікаво попрацювати з туристичною непривабливістю міста, внутрішнім світом людини, тим, що ніхто не помічає, що в Україні іде війна.

Мистецький айдіатон організували ГО МЮЗЕЮМ ФОР ЧЕНДЖ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та Проєкту "Зміцнення громадської довіри". У складі журі представники Агентства США з міжнародного розвитку, директори Херсонського, Одеського та Бердянського художніх музеїв та голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, - Розказав координатор Станіслав Дрогаєв:

"Херсон має великий нереалізований потенціал. Плюс наші партнери USAID… проєкт має фокус на Приазов’ї, як такий об’єкт з одного боку є близьким і до Сходу, і до Криму, але з іншого боку не завжди охоплюється мистецькими проєктами, до яких можуть долучитися звичайні мешканці. За грантовими умовами ми надаємо 100 тисяч гривень митцю чи мисткині з команди-переможниці на реалізацію проєкту".

Євген Хлебніков, учасникайдіатону "Музеї генерують ідеї":

"Ми працювали над створенням дитячого об’єкту, де я лавка, скалодром. І все це з переробленого пластику. Саме з кришечок від пляшок. Ця курка є прикладом, що кришечки можна збирати. І за це в Херсоні буде відповідати проєкт "Серце херсонців"".

Сокур Маргарита, учасниця айдіатону "Музеї генерують ідеї":

"Я вчуся на маркетолога. Тому це був для мене гарний шанс більше дізнатися про те, що зв’язано з моєю професією. Я активістка, хочу змінити Херсон, тому вступила в цей проєкт".

Скульптор з Кривого Рогу Михайло Маркін запропонував створити композицію біля ТРЦ "Суворовський" у Херсоні. Сенс скульптури – людина втрачає сон, випадає із зовнішнього світу через гаджети, - говорить митець. Мета-привернути до цього увагу.

Михайло Маркін, учасник айдіатону "Музеї генерують ідеї":

"Нам приводили екскурсію і саме те місце мені здалося ідеальним. Знаєте, це як сфінкс. Тоді у вашому Херсоні може з’явитися новий Єгипет. "Пес та кіт гаджет" будуть транслювати новини, важливі для херсонців. Це буде мультиплікація".

Участь у мистецькому айдіатоні "Музеї генерують ідеї" взяло 10команд, 60 людей з Херсона, Одеси, Бердянська Полтави та Кривого Рогу. Переможницею стала мисткиня Дар’я Кольцова. Реалізувати проєкт потрібно за шість тижнів.

Оксана Хлєбус, Владислав Купрєєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди