У Чернігові склали іспит ЗНО з математики

У Чернігові склали іспит ЗНО з математики

У Чернігові склали іспит ЗНО з математики ФОТО: Суспільне Чернігів

28 травня у Чернігові учні 11-х класів складали ЗНО з математики. Це - обов'язковий іспит. В області на іспит зареєструвалося вісім з половиною тисяч, не прийшли на тестування 2 359 учнів. Про це Суспільному Світлана Сакаєва, директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти. У місті ЗНО складали у 12-ти школах та трьох вищих навчальних закладах, у кожному пункті тестування зареєструвалися близько 270 учнів.

До школи № 12 сходяться абітурієнти. 28 травня вони тут складають ЗНО з математики.

"Математика - це найголовніший предмет при вступі в мене. Звичайно, хвилюємось, це - найважливіша подія за останні 11 років, що відбувається у житті кожного з учнів. Готувалися з репетитором, тому що дуже складно готуватися просто у школі, не у всіх школах є достатня кількість годин для вивчення предметів, які входять до ЗНО", - говорить Артем Тарасенко, учень школи № 14.

"До ЗНО я майже не готувалася. Звісно, хвилююсь, а математика мені потрібна до вступу до університету", - каже Марина Балаян, учасниця ЗНО.

Учасникам міряють температуру, перевіряють документи. Далі вони розходяться по аудиторіях. В кожній тест писатимуть 15 учнів. На парті не має бути нічого зайвого.

"Три чорні ручки, пляшку води, без наліпки, сертифікат і паспорт. Трішки хвилювання є, готувався по тестах, правила повторював, та і все", - каже Олексій Пивовар, учень школи № 5.

В одній із аудиторій до тестування готується Луіза, вона родом з Узбекистану. Каже, мріє стати медиком в Україні.

"Звісно, я хвилювалася, навіть зараз ще більше хвилююся. Я не з цієї країни, хочу вступити сюди, тому що більше можливостей і навчання дешевше виходить, чим в моїй країні. Я тут уже живу протягом п'яти років, я тут народилася, і це дійсно добре, що я сюди потрапила. Якщо я не перехвилююся, то я можу написати на 180, але якщо перехвилююся, то можу і менше", - розповіла Суспільному Луіза Рахімбаєва, учасниця ЗНО.

Перед початком учням роздають завдання та бланки для відповідей. 34 завдання з математики учні вирішували впродовж трьох годин.

"З 30 по 34 завдання було розгорнуті відповіді, вони були не дуже важкі, до цього всі були тестові та просто написати відповідь. Хвилювання, звісно, було, але завдання, як на мою думку, в цьому році були не дуже важкі. Я думаю, я з ними справилася", - говорить Олександра, учениця Козелецької школи № 3

"Воно було, як для мене, дуже легке, але я не виконав два завдання через те, що я не підготував саме ці теми - параметр та стереометрія, одну задачу не виконав. Я розраховую на близько 185 балів, планую вступати до політехніки Чернігівської нашої", - розповідає Михайло Губенко, учень ліцею № 22.

Цього року тест ЗНО з математики поділили на два рівні – стандарт і профільний. Учні, які не планують вступати до університету, складали тест рівня стандарт.

У школі № 12 школі всі складали профільний іспит. Це означає, що всі будуть вступати до вищих навчальних закладів. Відповідальна за пункт тестування Світлана Петренко сказала, що із 270 зареєстрованих на ЗНО з математика не прийшли 30 людей.

"Зареєстрованих учасників мало б бути 270, але прибули на пункт тестування лише 240. Порушень у нас не було, все відбувалось за інструкціями і за тими технологічними картами, які прибули до пункту тестування".

В області 2 тисячі 359 людей не прийшли на тестування, зареєстрованих було вісім з полониною тисяч учнів. Про це Суспільному сказала Світлана Сакаєва, директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Читайте також:

У Чернігові пройшов перший іспит ЗНО

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди