Завод "Подрібнювач" забруднює повітря: люди скаржаться на викиди підприємства

Завод "Подрібнювач" забруднює повітря: люди скаржаться на викиди підприємства

Завод "Подрібнювач" забруднює повітря: люди скаржаться на викиди підприємства
Суспільне Херсон

На територію херсонського заводу "Подрібнювач" (раніше "Мікрон") не пустили державну екологічну інспекцію, держпродспоживслужбу та поліцію, які приїхали з перевіркою через скарги жителів сусідніх будинків. Люди говорять, завод не зупиняє роботи, фільтри так і не встановленні.

Свої потужності завод "Мікрон" не використовує і господарську діяльність не здійснює, як "ТОВ "Мікрон" не функціонує, - таку письмову відповідь надав керівник підприємства голові Корабельної районної ради Наталі Чорненькій.

"Ми звернулися до Херсонської міської ради, до департаменту містобудування та землекористування, який відповів, що земля, яка тут використовується, в оренді у Таврійської містобудівельної компанії. І цей договір дає змогу працювати іншому заводу. У нас є звернення громадян з вулиці Чайковського, інших вулиць. Є заяви від голови органу самоорганізації населення з приводу того, що завод продовжує працювати", - говорить Наталя Чорненька.

Завод "Подрібнювач" забруднює повітря: люди скаржаться на викиди підприємства
Суспільне Херсон

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Херсонській області Максим Семчук каже, що на цій території суборендатор - товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпровський завод полімерних матеріалів", а земля перебуває в оренді Таврійської будівельної компанії.

Кашляють діти, підвіконня вкриваються пилом, жовтіє білизна. Завод працює з 5.00 до 23.00. Будинки тут стоять по 80-100 років. Жителі сусідніх вулиць часто приходять до заводу разом з Держекоінспекцією. Їм ніхто не відповідає, - розказує мешканець Володимир Щербина.

"Коли це підприємство почало працювати, у мене почали гинути рослини: виноград почав вкриватися білими плямами. Але обприскування не допомогло. Від викидів дере у горлі, може підійматися температура. Тут людина працює на сусідньому підприємстві. Він працював на столярці. І від пилу його тіло вкрилося пухирями", - розповідає Володимир.

Завод "Подрібнювач" забруднює повітря: люди скаржаться на викиди підприємства
Суспільне Херсон

Олександр Кадьянов проживає поруч із заводом. Разом з іншими сусідами він фіксує на фото і відео, як робота на заводі не припиняється.

"Дивіться, скільки пилу на їхніх будівлях. У нас є відео, як з цієї труби іде шлейф пилу і йде у бік річкового порту. У одного із сусідів є дрон і знімає. Постійно сльози з очей, ніс чухається. Сам пил в’їдається у фарбу. У мене авто як наждачний папір на дотик. Ось приклад дії викидів на рослини. У вапняку багато кальцію, виникає лужне середовище і воно підходить не для всіх рослин. Грубо кажучи, пил дав окислюючу реакцію на саму рослину. Вона загине", - каже Олександр.

Людина, яка назвалась охоронцем, так і не пустила на територію підприємства спеціалістів Держекоінспекції та Держпродспоживслужби. На місце прибула слідчо-оперативна група. На місці була і прокурорка Людмила Корецька.

"Кримінальне провадження порушено за статтею 241 кримінального кодексу України: "Забруднення атмосферного повітря". На даний час проводяться слідчі дії у даному кримінальному провадженні. Було призначено інженерно-екологічну експертизу, яка проводиться черкаським відділенням київського інституту", - говорить Людмила Корецька.

Що відомо

  • Херсонці, які мешкають поряд із підприємством "Подрібнювач", скаржаться на те, що воно знову почало працювати та забруднювати повітря.
  • У серпні 2019 року жителі вулиці Чайковського вийшли на акцію протесту до заводу "Мікрон". Тоді зібралося близько 50-ти херсонців. Скаржилися на постійний пил від підприємства та алергічні реакції. Від керівництва заводу вимагали встановити фільтри. Написали спільну заяву до департаменту екології та перекривали дорогу вантажівкам, які везли сировину на підприємство. За кілька днів провели ще один мітинг, на який прийшов тодішній міський голова Володимир Миолаєнко. На територію заводу ні тоді, ні зараз нікого не пускають.

Вибір редакції

На початок