Міська голова Прилук просить Верховну Раду про розпуск міської ради

Міська голова Прилук просить Верховну Раду про розпуск міської ради

Доповнено
Міська голова Прилук просить Верховну Раду про розпуск міської ради
ФОТО: Суспільне Чернігів

На дев'ятій сесії Прилуцької міської ради Ольга Попенко, міська голова Прилук, оголосила про намір розпустити міськраду восьмого скликання. Відповідне звернення до Верховної Ради Попенко зачитала при депутатах, які зібралися на сесії.

"Ситуація, що склалася в Прилуцькій міській раді, вимагає дострокового припинення повноважень ради в порядку статті 78 ЗУ "Про місцеве самоврядування", стає підставою для призначення позачергових виборів депутатів до Прилуцької міської ради".

Ольга Попенко пояснила своє рішення неприйнятим досі бюджетом та тим, що "чекати більше немає часу".

"Депутати, нехтуючи своїми обов'язками, починаючи з 26 лютого 2021 року, не беруть участі в пленарних засіданнях ради. Наразі політична ситуація в місті є вкрай нестабільною, тривають безкінечні судові процеси, зриваються сесії міської ради, що загрожує благополуччю міста Прилуки", - сказала Попенко.

Згідно з законом, сесія має проходити як мінімум раз у квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру - раз на місяць.

Артем Рожко, голова політичної партії "Рідний дім"
Артем Рожко, голова політичної партії "Рідний дім". ФОТО: Суспільне Чернігів

Артем Рожко, голова фракції політичної партії «Рідний дім» каже, що депутати, опозиційні до міської голови, чекатимуть відповіді Верховної Ради на звернення Ольги Попенко. Після цього будуть діяти згідно з чинним законодавством.

«Ми тільки за перевибори. Зрозуміло, що в цій піковій ситуації, яка склалася в Прилуках, виходу немає, окрім того, як провести перевибори депутатів міської ради. Але враховуючи той факт, що конфлікт є між депутатами й міською головою, то на сьогодні, я думаю, було б актуально провести перевибори як депутатів, так і міського голови».

На запитання, чи висуватиме свою кандидатуру, якщо перевибори міського голови таки відбудуться, Артем Рожко відповів: «Обов’язково».

Нагадаємо, вже п'ять місяців у Прилуках не можуть провести засідання сесії міської ради. Не можуть дійти згоди депутати опозиції на чолі з Артемом Рожком з одного боку і міською головою Ольгою Попенко та депутатами, що орієнтуються на неї, з іншого. Сили розділилися порівну: 17 на 17. Після того, як пані мер наклала вето на обрання Рожка секретарем міської ради, опозиція подала до суду та відмовилась ходити на засідання. Робота ради відтоді заблокована.

Коаліція: фракції «Батьківщина», «За майбутнє», «Європейська солідарність» та частина депутатів «Нашого краю».

Опозиція: «Рідний дім», «Європейська партія», «Слуга народу», «Сила і честь», «ОПЗЖ» й один депутат від «Нашого краю».

Протягом усього цього часу Прилуки живуть за тимчасовим кошторисом, залишаючись єдиним містом в Україні без прийнятого бюджету.

В ситуацію втрутились народний депутат від ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль та міський голова Чернігова і лідер партії «Рідний дім» Владислав Атрошенко.

Що відомо:

  • Ольга Попенко, обрана на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.
  • За неї віддали голоси 7 268 виборців, це 46,88 %.
  • Ольга Попенко випередила кандидата від партії «Рідний дім» Артема Рожка на 3 137 голосів.
  • У міській раді 34 депутати, які входять до 9 фракцій.
  • Найбільша – Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», налічує 9 депутатів.
  • У фракції політичної партії «Рідний дім» 5 депутатів.
  • По 4 депутати мають фракції партій: «За майбутнє», «Слуга народу».
  • У фракції «Опозиційна платформа – за життя» - 3 депутати.
  • По 2 депутати - у фракціях таких партій: «Європейська солідарність», «Європейська партія України», «Наш край», «Сила і честь».

Читайте також:

«Політичний локдаун» у Прилуках: причини і шляхи вирішення

На початок