У новому навчальному році в школах Одеси з'явиться безлактозне та безглютенове меню

У новому навчальному році в школах Одеси з'явиться безлактозне та безглютенове меню

У новому навчальному році в школах Одеси з'явиться безлактозне та безглютенове меню
Pinterest

З 1 вересня 2021 року учні 1-4 класів одеських шкіл зможуть харчуватися безглютеновими та безлактозними продуктами. Наразі оголосили тендер на закупівлю послуги, розповіла Суспільному директорка департаменту освіти і науки міськради Олена Буйневич.

За її словами, меню та вимоги щодо організації харчування розробляли протягом року. Також освітяни консультувалися з алерголом.

"Школи не готують самостійно цей продукт, бо для його приготування потрібне окреме приміщення, яке не контактує з продуктами, які містять глютен чи лактозу. Навіть крихта глютену може стати фатальною для дитини, тому ми закуповуємо готову їжу", – пояснила Буйневич.

Згідно з оприлюдненою на "Prozorro" інформацією, найбільше школярів, які потребують безглютенового та безлактозного харчування, у Київському районі Одеси – 50 дітей. На їхнє харчування планують витратити 245 тисяч гривень.

У школах Малиновського району таке харчування отримають 48 учнів. А у школах Приморського району – 45 та Сувороського – 40. Меню коштуватиме 235 тисяч 200 гривень для шкіл Малиновського району, 242 тисячі 550 гривень для Приморського та 224 тисячі гривень для Суворовського.

Згідно з умовами тендеру, їжа має бути готовою, розфасованою в одноразову тару та доставленою постачальником до місця роздачі на харчоблок.

Нагадаємо, пропозицію забезпечення учнів 1-4 класів безкоштовним безглютеновим та безлактозним харчуванням депутати міської ради підтримали у вересні 2020 року. Тоді директорка департаменту освіти та науки міської ради Олена Буйневич зазначила, що Одеса стане першим містом, в якому реалізують проєкт запровадження безлактозного та безглютенового харчування.

Читайте також

  • У школах Одеси з'явиться безлактозне та безглютенове меню
  • "Менше, ніж торік". В Одесі на нове харчування школярів виділили майже 130 млн грн

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок