На Рівненщині відновили легальний видобуток бурштину. Де і хто цим займається

На Рівненщині відновили легальний видобуток бурштину. Де і хто цим займається

На Рівненщині відновили легальний видобуток бурштину. Де і хто цим займається
Рівненська ОДА

На Рівненщині в урочищі "Володимирець східний" відновили легальний видобуток бурштину. Компанія "Сонячне ремесло" отримала спецдозвіл на розробку ділянки площею 84 гектари.

Журналістам Суспільного операційний директор компанії Андрій Пєтухов розповів, що 18 гектарів вони відпрацювали ще кілька років тому, але потім роботу довелося призупинити через неврегульовані законодавчі питання.

Проєкт з видобутку бурштину розрахований на 5-6 років, зазначає Андрій Пєтухов. Напівдорогоцінний камінь добувають за допомогою мобільно-сортувального комплексу.

Реалізовують потому бурштин через аукціони. В такий спосіб вже продали частину дрібних камінців. За більшими екземплярами покупці з Туреччини та Катару мають намір приїхати особисто.

Легалізований бурштин
Рівненська ОДА

"Перше завдання – це раціональне використання надр, тому що сама технологія передбачає повну виїмку корисних копалин. Ми нічого не залишаємо. Друге завдання – це охорона праці та промислової безпеки, на відміну від чорних старателів. Ну, і третє завдання, як ми вже бачили, 18 гектарів ми провели біологічну рекультивацію з висадкою лісових насаджень, а саме це сосна і береза", – пояснює операційний директор компанії "Сонячне ремесло" Андрій Пєтухов.

Легалізований бурштин
Рівненська ОДА

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль зазначив, що найближчим часом п'ять бурштинових ділянок виставлять на продаж через аукціон.

Легалізований бурштин
Рівненська ОДА

"Сьогодні ми маємо реалізацію 25-ти ділянок на аукціоні, надходження в державний бюджет близько 70-ти мільйонів гривень і це та точка неповернення, після якої тотальна легалізація відбувається. Чим більше буде суб'єктів у білому секторі – тим менше шансів у чорних старателів", – каже голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Що відомо

  • У грудні 2019-го Верховна Рада ухвалила закон про регулювання видобутку бурштину. Він передбачає видачу дозволів на видобуток на певних земельних ділянках, також він вносить зміни до Земельного кодексу, якими передбачається проведення розвідувальних робіт щодо пошуку покладів бурштину. Водночас закон запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний видобуток і відповідальність за недотримання вимог рекультивації.
  • Після видобутку бурштину рекультивації в області потребує близько 10-ти тисяч гектарів земель. Це більше, ніж спільна площа міста Рівне та приміського Квасилова. Науковці певні, що шансів на відновлення родючості такого ґрунту – небагато. Про наслідки екологічного лиха Суспільне розповідало ТУТ.
  • Від грудня 2019 року з аукціонів на Рівненщині продали понад два десятки дозволів на видобуток бурштину. У травні Суспільне розповідало, чому підприємці так і не почали легально видобувати каміння і працювати за новими правилами.
  • Після легалізації видобутку бурштину правоохоронці неодноразово влаштовували рейди на клондайки та у села, де мешкають нелегальні копачі.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок