Кисневі концентратори для «домашніх» пацієнтів: скільки їх є на Хмельниччині і чи всім вистачає

Кисневі концентратори для «домашніх» пацієнтів: скільки їх є на Хмельниччині і чи всім вистачає

Кисневі концентратори для «домашніх» пацієнтів: скільки їх є на Хмельниччині і чи всім вистачає Фото: Суспільне.

Двісті кисневих концентраторів вартістю 22 мільйони гривень закупили для Хмельницької області за державні гроші. Про це Суспільному розповів директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Завроцький.

За його словами, центри ПМСД розподілятимуть і видаватимуть їх пацієнтам, у яких низький рівень сатурації, для лікування вдома.

Виписували з лікарні разом із кисневим концентратором

Хмельничанка Тетяна Масловська другий тиждень перебуває вдома після лікування COVID-19 в інфекційній лікарні. Жінка дихає за допомогою кисневого концентратора. Каже, видав його сімейний лікар, оскільки у неї низький рівень сатурації і їй для дихання бракує кисню.

Хмельничанка Тетяна Масловська, яку виписали з інфекційної лікарні, отримала кисневий концентратор додому, адже без нього жінка ще задихається. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Хмельничанка Тетяна Масловська, яку виписали з інфекційної лікарні, отримала кисневий концентратор додому, адже без нього жінка ще задихається. Фото: Суспільне. Поділля.

«Я його отримала ще за добу до виписки. Ще в лікарні добу ним дихала, лікар хотіла подивитися, чи я зможу на ньому бути вдома. Одразу я дихала тільки на ньому, не знімала його зовсім, лише для того, щоб поїсти і все. Зараз я можу його зняти і на два часа, і на півтора часа. Я вже можу трохи знімати і бути без нього», - розповідає жінка.

Концентратори для «домашніх» пацієнтів є, але їх мало

Пацієнти з низьким рівнем кисню, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, потребують реабілітації, каже директор комунального підприємства «Центр ПМСД №2» Людмила Головко. Додає, закупили кисневі концентратори, аби надавати їх людям, які перехворіли, але ще потребують кисню, аби збалансувати рівень сатурації.

«У нас наразі є 17 кисневих концентраторів, які ми закупили за гроші Національної служби здоров’я. У нас в кожній амбулаторії є кисневий концентратор. Він знаходиться в кабінеті інфекційного контролю, там де приймають пацієнтів з підозрою на ковід. На випадок важкого стану ми його можемо під’єднати. Але в деяких амбулаторіях ці кисневі концентратори вже пішли на дім до пацієнтів», - розповідає Людмила Головко.

Кисневі концентратори в обидві хмельницькі ПМСД було закуплено ще минулого року, але вкрай мало. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Кисневі концентратори в обидві хмельницькі ПМСД було закуплено ще минулого року, але вкрай мало. Фото: Суспільне. Поділля.

Ще в минулому році придбав кисневі концентратори і «Хмельницький міський центр ПМСД№1», розповідає його директорка Валентина Гесаль.

«Десять кисневих концентраторів ми передали Хмельницькій міській інфекційній лікарні, оскільки тоді було дуже велике навантаження в них з пацієнтами, проблеми були з киснем, то ми дали їм на відповідальне зберігання кисневі концентратори. Два концентратори залишили собі. Один зараз використовується пацієнтом, а один перебуває в амбулаторії №8», - каже Валентина Гесаль.

Закупили 200 концентраторів на усю область

Аби отримати необхідну кількість кисневих концентраторів від держави, управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради подалонеобхідну заявку, каже його начальник Борис Ткач.

«За нашими підрахунками, міступотрібно близько 175 концентраторів. Чи їх буде стільки, чи менше, чи більше – не знаю, але, думаю, ми зможемо забезпечувати мешканців міста, які цього потребують, концентраторами для кисневої підтримки на дому», - коментує посадовець.

Наразі Хмельниччина отримала 200 кисневих концентраторів, закуплених за державні кошти саме для використання пацієнтами в домашніх умовах.Суспільне Закарпаття

Наразі Хмельниччина отримала 200 кисневих концентраторів, закуплених за державні кошти саме для використання пацієнтами в домашніх умовах.

Наразі Хмельниччина отримала 200 кисневих концентраторів, каже директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Завроцький. Додає, залишається їх розподілити.

«На сьогоднішній день виділено з державного бюджету відповідні кошти, в нас проведена процедура закупівлі і область отримала 200 кисневих концентраторів. Вони будуть розпредлені згідно заявок, які подали центри ПМСД. Після цього вони зможуть видавати пацієнтам кисневі концентратори для того, щоб вони перебували вдома, і в той же час отримували кисневу підтримку», - пояснює чиновник.

За словами Олександра Завроцького, отримані кисневі концентратори надаватимуть пацієнтам безкоштовно.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди