"Два роки він її бив". У Дніпрі провели акцію на підтримку жінки, підозрюваної у вбивстві чоловіка

"Два роки він її бив". У Дніпрі провели акцію на підтримку жінки, підозрюваної у вбивстві чоловіка

"Два роки він її бив". У Дніпрі провели акцію на підтримку жінки, підозрюваної у вбивстві чоловіка
Суспільне Дніпро

У Дніпрі, під обласною прокуратурою, пройшла акція «Врятуй Марину!». Захід влаштували на підтримку Марини Полях, яку підозрюють в умисному вбивстві цивільного чоловіка. За словами її адвокатки Юлії Сегеди, чоловік впродовж двох років бив Марину, про що вона неодноразово повідомляла поліції. Під час чергового нападу, каже адвокатка, жінка схопила ніж, на який і напоровся чоловік.

Під обласною прокуратурою, за підрахунками Суспільного, зібралось з пів сотні людей. Вони вийшли, аби підтримати підозрювану в умисному вбивстві Марину Полях.

Адвокатка жінки Юлія Сегеда розповідає, що її підзахисна захищала себе та доньку від нападника. Чоловік бив її два роки, за цей час вона 38 разів зверталася до правоохоронних органів, поліція склала 15 адмінпротоколів, але суд щоразу повертав матеріали на доопрацювання.

«Врятуй Марину!». У Дніпрі провели акцію на підтримку жінки, підозрюваної у вбивстві чоловіка
«Врятуй Марину!». У Дніпрі провели акцію на підтримку жінки, підозрюваної у вбивстві чоловіка. Суспільне Дніпро

Юлія Сегеда каже, один раз адміністративне провадження обернулося штрафом.

«У жінки був тільки один вибір: загинь або захисти себе. Але поруч з нею у той момент, коли вона схопила цього ножа, впритул до неї була її донька, яка намагалася її захистити. Був напад на неї, вона схопила цього ножа», – каже адвокатка.

Адвокатка вважає свою підзахисну невинуватою

Марині інкримінують статтю 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство. Вона передбачає позбавлення волі від 7 до 15 років. Адвокатка з цим не згодна, вимагає перекваліфікації.

«Я взагалі-то вважаю, що у неї взагалі немає складу злочину, тому що там була не просто самооборона. На мій погляд, там не було перевищення самооборони. Але, пробачте, навмисне вбивство, яке передбачає підготовку, направлений, цілеспрямований умисел на вбивство людини, до цієї ситуації взагалі ніякого відношення немає», – зазначила адвокатка.

«Врятуй Марину!». У Дніпрі провели акцію на підтримку жінки, підозрюваної у вбивстві чоловіка
Юлія Сегеда з учасницями акції «Врятуй Марину!». Суспільне Дніпро

Учасниця акції Вікторія Федотова – засновниця притулку для матерів, які опинилися у складних життєвих обставинах. Каже, з історіями насильства у родині її підопічні стикається постійно.

«Жінка Марина зверталася 38 разів до держави, вимагаючи її захистити. Держава цього не зробила. Тобто, навіть не було кримінального провадження. Нічого», – зазначає вона.

Реакція прокуратури

За словами прокурорки Лівобережної окружної прокуратури Іванни Стрілець, кваліфікацію справі надали в результаті проведення досудового розслідування. Розповідає: Марина та її співмешканець перебували у стані алкогольного сп'яніння, у них виник конфлікт через те, що чоловік вимагав від жінки подивитися її мобільний телефон. Підтвердження, що він її бив немає, на Марині тілесних ушкоджень не виявили.

«На відтворенні обставин вона не показує, що він якимось чином, чи ногою, чи рукою наносив тілесні ушкодження. Він її взяв за капюшон та хотів до себе притягнути. Вона, як каже, подумала, що він почне їй завдавати ударів, взяла ніж», – сказала прокурорка.

Учасники акції планують і надалі влаштовувати заходи на підтримку Марини Полях.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок