Уряд схвалив законопроєкт про відповідальність чиновників за "халатність" щодо справ дітей

Уряд схвалив законопроєкт про відповідальність чиновників за "халатність" щодо справ дітей

Уряд схвалив законопроєкт про відповідальність чиновників за "халатність" щодо справ дітей
Ілюстративне фото, Unsplash

Кабінет міністрів під час засідання 26 травня схвалив законопроєкт про внесення змін до кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту прав дітей та соціальної підтримки сім’ї, який передбачає посилення відповідальності за халатність щодо справ дітей.

"Нинішнє законодавство у сфері захисту прав дітей потребує якісного вдосконалення та якісного доповнення... Невід'ємним елементом посилення захисту прав дітей є також і відповідальність за порушення їх прав. До кодексу адміністративних правопорушень ми пропонуємо внести нові положення, які чітко закріплять відповідальність за порушення прав дітей, або за халатне відношення до цього питання зі сторони відповідальних посадовців", — заявив під час засідання прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт повинен запровадити "дієвий механізм державного контролю за функціонуванням системи забезпечення потреб та захисту прав дітей на рівні кожної громади, яка дасть змогу забезпечити безпечний догляд і виховання дітей у сімейному середовищі".

Читайте також: У Києві презентували оновлене шкільне меню. Як це було

Зокрема законопроєктом передбачається:

  • встановити відповідальність за невиконання посадовими особами державних органів та місцевого самоврядування службових обов'язків, що призвело до порушення прав і законних інтересів дитини (штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів);
  • встановити відповідальність за невиконання працівниками підприємств, установ та організацій, що призвело до порушення прав і законних інтересів дитини (штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів);
  • встановити відповідальність за невиконання вимог посадових осіб у сфері соціального захисту населення та дітей (в різних випадках від 15 до 50, до 50, або від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів).

Що відомо

  • Уряд підтримав рішення щодо зміни організації харчування дітей у школах, дитячих садочках та дитячих таборах відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, зокрема щодо споживання жирів, цукру та солі.
  • Кабмін пропонує збільшити допомогу при народженні дитини до 50 тисяч гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок