Україна виграла історичне "золото" у жіночій команді на Євро зі стрільби

Україна виграла історичне "золото" у жіночій команді на Євро зі стрільби

Україна виграла історичне "золото" у жіночій команді на Євро зі стрільби ESC

У фіналі українки "перестріляли" росіянок.

Збірна України здобула першу нагороду на чемпіонаті Європи зі стрільби, що триває у хорватському Осієку. Українська команда у складі Олени Костевич, Поліни Колеснікової та Юлії Коростильової виграла у стрільбі з пневматичного пістолету на дистанції 10 метрів.

У командній стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів змагалися 15 збірних. Україна повинна була подолати два кваліфікаційні раунди для виходу у фінал: за результатами першого відбіркового етапу змагання продовжували вісім збірних, потім - лише дві.

У першій кваліфікації українки вибили 1714 очок за шість раундів та посіли друге місце. А в другому раунді - 569 очок і теж друге місце (попереду лише росіянки, які набрали 575 очок).

Але у фіналі українки "перестріляли" росіянок із результатом 17:11 та стали чемпіонками Європи.

Це перше "золото" України у командній стрільбі з пневматичного пістолета. Найкращим результатом до цього було "срібло" у 2019 році - тоді Україна у фіналі поступилася Сербії.

Усі медалі України на Євро у командній стрільбі (жінки)

  • "Золото": 2021 рік
  • "Срібло": 2013, 2019
  • "Бронза": 2008, 2009

Що відомо

  • Для Олени Костевич це друге "золото" чемпіонатів Європи у кар'єрі у команді. У 2019 році вона виграла в Осієку у мікстстрільбі з 10 метрів.
  • Загалом Костевич виграла 13-у медаль у кар'єрі і четверте "золото" - у 2015 та 2016 роках вона вигравала в одиночній стрільбі з 10 метрів.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу