У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиків

У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиків

У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиків Суспільне Полтава

Близько шістдесяти дозволів на встановлення літніх майданчиків закладам харчування у Полтаві надала міська влада. Для цього підприємці мають підготувати необхідні документи, які розглядає комісія з питань розміщення тимчасових споруд. А перевіряють правильність розміщення майданчиків працівники інспекції з контролю за благоустроєм. Заступник її керівника Руслан Редько говорить, що поки жодних порушень не виявили. Та за словами архітектора Артура Арояна, великогабаритні тимчасові споруди впливають на сприйняття історичної частини міста.

Столи, лави, дивани та стільці на тротуарах, а ще – на спеціальному помості. На вулиці Соборності у Полтаві заклади харчування встановили літні майданчики.

"Як на мене, то гарніше було, коли їх не було. Полтава яскравіший мала вигляд, і фото можна було зробити. А зараз вони усе закрили й не видно алеї гарної нашої", – каже полтавка Олена Селеменова.

У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиківСуспільне Полтава

На вулиці Соборності у Полтаві заклади харчування встановили літні майданчики

"Якщо сидіти у закладі, то на вулиці зручніше, а якщо ходити, то не дуже, тому, я думаю, для загального комфорту краще б їх не було", – говорить полтавець Віталій Абрустнік.

"Мені вони абсолютно не заважають, проблема у тому, як з таким пилом їсти", – каже полтавка Оксана Кононенко.

Нині у Полтаві дозволили розмістити близько шести десятків літніх майданчиків. Такі дозволи підприємці отримують у міській раді. Для цього комісії з питань розміщення тимчасових споруд подають заяви та ескізи, каже Євген Дикань.

У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиківСуспільне Полтава

У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиків

"Комісія розглядає цю заяву. Дивиться фото об’єкта, який він матиме вигляд, дивиться місце, де буде розміщуватись. І комісія ухвалює рішення – можна чи ні цьому підприємцю торгувати у цьому місці. Ми намагаємося не відмовляти", – розповідає член міської комісії з питань розміщення тимчасових споруд Євген Дикань.

У закладах харчування, що на вулиці Соборності, розповідати, чи є дозволи на встановлення майданчиків, відмовляються. Законність їх розміщення перевіряють працівники міської інспекції з контролю за благоустроєм. Заступник її керівника Руслан Редько каже: порушень цього сезону поки не було.

"Якщо немає дозвільних документів чи поставили більший (майданчик – ред.), то тоді надається припис привести в належний стан. Подаємо лист на комісію з розміщення тимчасових споруд щодо примусового демонтажу. Якщо особа сама не приводить його до належного стану, проводимо примусовий демонтаж", – повідомляє засутпник начальника міської інспекції по контролю за благоустроєм Руслан Редько.

У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиківСуспільне Полтава

У закладах харчування розповідати, чи є дозволи на встановлення майданчиків, відмовляються

Проте єдиних вимог для оформлення таких майданчиків у місті нині немає, каже Євген Дикань.

"Бажано, щоб майданчик розміщувався за три метри від будинку, щоб люди могли проходити, щоб там було чисто і дотримувались санітарні норми щодо коронавірусу. Головне, щоб був порядок", – каже член міської комісії з питань розміщення тимчасових споруд Євген Дикань.

Великогабаритні тимчасові споруди впливають на сприйняття історичного центру Полтави, говорить архітектор Артур Ароян.

У Полтаві дозволили встановити майже 60 літніх майданчиківСуспільне Полтава

Єдиних вимог для оформлення таких майданчиків у місті нині немає

"Вулиця Соборності є проспектом, вулиця, яка має перспективу. Це факт того, що вулиця чимось закінчується та з чогось починається. Дзвіниця собору, пам’ятник Слави – це об’єкти, які фіксують візуальну вісь вулиці. Якщо у цьому місті є окремі пам’ятки, а просто між ними ось це візуальне сміття, то люди наступного разу не прийдуть", – говорить архітектор Артур Ароян.

За словами Євгена Диканя, розміщувати літні майданчики біля закладів підприємцям дозволяють на сезон.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди