На ЧС з хокею зняли прапори Росії та Білорусі: це рішення спровокувало скандал. Що саме сталося

На ЧС з хокею зняли прапори Росії та Білорусі: це рішення спровокувало скандал. Що саме сталося

На ЧС з хокею зняли прапори Росії та Білорусі: це рішення спровокувало скандал. Що саме сталося Twitter Mārtiņš Staķis

Вирішили підтримати останні події у Білорусі.

У Ризі з 21 травня розпочався чемпіонат світу з хокею. Змагання, на яких беруть участь 16 найкращих хокейних збірних.

Попередньо приймати чемпіонат світу з хокею мали Латвія та Білорусь. Однак у січні 2021-го Міжнародна федерація з хокею на льоду позбавила Білорусь права на проведення турніру через політичну ситуацію в країні - у підсумку його вирішили провести лише в Ризі.

Хоча Білорусь позбавили права на проведення чемпіонату світу, на турнірі вона бере участь. Однак у понеділок, 24 травня, влада Латвії вирішила висловити свою позицію щодо Білорусі - замість її офіційного червоно-зеленого прапору вона вивісила біло-червоно-білий стяг. А також вивісила прапор Олімпійського комітету Росії замість російського.

Чому влада Латвії вдалася до такого рішення?

У неділю, 23 травня, стало відомо про термінове приземлення літака авіакомпанії RyanAir, на якому летів засновник Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич, який займався висвітленням протестів під час виборів у Білорусі.

Літак із Протасевичем летів із Афін у Вільнюс, але під час того, коли пролітав над територією Білорусі, здійснив екстренне приземлення. Після цього працівники правоохоронних органів затримали Протасевича та його дівчину.

Влада Латвії, яка перед цим засуджувала дії влади Білорусі та не визнала результати президентських виборів, вирішила звернути увагу на цей інцидент. На наступний день у понеділок, 24 травня, вони вивісили біло-червоно-білий прапор, який до 1995 року був державним у Білорусі і є символом "вільної Білорусі" серед тих громадян, хто виступає проти Олександра Лукашенка.

"Підіймаємо прапор вільної Білорусі серед прапорів чемпіонату світу з хокею. Прапор, який символізує режим, що здійснює державний тероризм, недоречний у місцевому середовищі Риги, тому ми його зняли", - написав мер Риги Мартіньш Стакіс.

Крім прапору Білорусі, у Ризі зняли також російський стяг. Замість нього з'явився прапор ОКР - це було зроблено через вимоги Всесвітнього антидопінгового агентства, які забороняють Росії виступати на міжнародних змаганнях під власною назвою, прапором та гімном.

Що відбулося далі?

Очільник IIHF Рене Фазель зобов'язав владу Риги повернути прапор Білорусі. Та наголосив, що в інакшому випадку вони повинні прибрати прапори чемпіонатів світу та IIHF там, звідки їх зняли.

"Ми відправили листа меру Риги. Це неприйнятно для нас. І будемо просити прибрати прапори чемпіонату світу та IIHF з тих позицій, де у Ризі змінили прапори", - розповів Фазель.

Проте влада Риги вирішила не повертати червоно-зелений прапор Білорусі. І замість цього зніме прапори Міжнародної федерації з хокею на льоду.

"Прапори Білоруси, які зараз в Ризі - біло-червоно-білі - прапори вільної Білорусі. Чемпіонат світу з хокею на льоду, у першу чергу, - це свято для спортсменів та хокейних фанів, а також для громадян Риги та Латвії. Проте ми не повинні забувати, що усього у кількох сотнях кілометрів звідси літак Європейського Союза був викрадений, а людей, які там були, - катували. Режим, який здійснює такі злочини, веде себе як бандитський як на національному, так і на міжнародному рівні".

"Однак президент IIHF вважає інакше. Кожен обирає, на чиїй він стороні - стояти на боці людей, яких переслідують та свободи або ж на боці кровавого та неконтрольованого диктатора. Я зробив свій вибір, і ми почнемо зняття прапорів IIHF з публічних місць у Ризі", - зазначив мер Риги.

Чемпіонат світу з хокею-2021: що відомо

  • Мав відбутися у 2020 році, але його перенесли через пандемію коронавірусу.
  • Білорусь отримає коменсацію за перенесення чемпіонату світу з хокею.
  • Після трьох матчів Білорусь йде на четвертому місці, маючи 4 очки. Латвія - друга із сімома очками.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу