Pfizer перевіряє одночасне застосування вакцин від COVID-19 та пневмонії

Pfizer перевіряє одночасне застосування вакцин від COVID-19 та пневмонії

Pfizer перевіряє одночасне застосування вакцин від COVID-19 та пневмонії
ФОТО: AFP

Фармацевтична компанія Pfizer розпочала перевірку можливості одночасного застосування вакцини від COVID-19 та вакцини, яка запобігає розвитку бактеріальної менінгококової пневмонії.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Відповідно до нього, метою дослідження є перевірка того, чи є безпечним одночасне введення третьої дози вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech та 20-валентної пневмококової кон’югованої вакцини 20vPnC, а також визначити імунну реакцію на введення обох препаратів. Вакцина 20vPnC призначена для захисту дорослих людей від 20 серотипівСеротип або серовар – група мікроорганізмів одного виду, що мають спільну антигенну структуру, відповідальних за більшість пневмококових захворювань і пневмонії.

У компанії повідомили, що 24 травня перші учасники дослідження вже отримали вакцину. Загалом участь у ньому візьмуть 600 дорослих, які раніше брали участь у дослідженні ефективності вакцини проти COVID-19 та отримали останню дозу не більш як шість місяців тому.

Як зазначає Reuters, раніше медичні фахівці рекомендували застосовувати вакцини проти COVID-19 окремо. Однак Центри з контролю і профілактиці захворювань США на підставі досліджень заявили, що щеплення від COVID-19 та вакцини від інших захворювань можна вводити одночасно або в один і той самий день.

У грудні 2020 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) прийняло до першочергового розгляду заявку Pfizer на отримання ліцензії на біологічний препарат для досліджуваного препарату 20vPnC. Невдовзі Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) прийняло заявку компанії на отримання дозволу на продаж 20vPnC.

Що відомо

  • Одна з компаній-розробників вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech заявила, що препарат є ефективним проти усіх штамів коронавірусу.
  • За даними ВООЗ, другий рік пандемії COVID-19 може супроводжуватись підвищеним рівнем смертності від захворювання у низці країн, зокрема, в Індії.
  • Вчені з Малайзії та США виявили новий штам коронавірусу, який може передаватися людям від собак.
  • Результати дослідження Служби громадської охорони здоров'я Англії (PHE) продемонстрували, що вакцини Pfizer/BioNTech американського виробництва та AstraZeneca британського виробництва продемонстрували високу ефективні проти нових штамів COVID-19, зокрема індійського та британського походження.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок