Україна здобула найбільшу кількість нагород на Євро з плавання серед паралімпійців FPN

І виграла медальний залік серед європейських представників.

Паралімпійська збірна України зайняла друге місце у медальному заліку відкритого чемпіонату Європи з плавання, який проходив на португальській Мадейрі. Це - основний турнір перед Паралімпіадою-2020.

Паралімпійське Євро мало відбутися ще минулого року, але було перенесене у зв'язку з пандемією. Особливістю цього старту був його "відкритий" статус: на турнірі змагалися не тільки плавці з європейських країн. Це було зроблено для того, аби усі спортсмени отримали змагальну практику перед Паралімпіадою.

Усього на Євро-2020 (назва залишилася незмінною з минулого року) змагалися представники 43 країн. І збірна України зайняла друге місце в медальному заліку, вигравши 93 медалі!

Медальний залік Євро з плавання серед паралімпійців

1. Італія - 34 "золото" + 26 "срібло" +20 "бронза"
  2. Україна - 33+32+28
  3. Росія - 25+26+32

Організатори змагань також вели паралельний медальний залік - лише серед представників європейських країн (не враховувалися результати плавців з інших континентів). У ньому Україна здобула перемогу: 95 нагород, 37 із яких - золоті.

Україна параплаванняWorld Para Swimming

Україна жодного разу не займала місце нижче другого на чемпіонатах Європи з плавання серед паралімпійців. До Євро в Мадейрі українці чотири рази поспіль вигравали медальний залік.

• 2021: 33+32+28 - друге місце

Одним із найкращих плавців за підсумками турніру став українець Максим Кріпак. Він поділив перше місце із білорусом Ігарєм Бокієм за кількістю нагород, здобувши шість золотих та одну срібну нагороди.

Загалом медалі у складі збірної України здобули 25 плавців. Однак лише три з них увійшли у топ-20 особистого заліку за кількістю виграних нагород.

• перше місце: Максим Кріпак (порушення рухливості) - 6 "золото" + 1 "срібло"+ 0 "бронза"
  • п'яте-шосте місце: Єлизавета Мерешко (порушення рухливості) - 4+2+1
  • 17-19 місце: Андрій Трусов (порушення рухливості) - 3+2+2
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол