Останки українського воїна, який загинув в бою під Ленінградом в 43-му, привезли на Чернігівщину

Останки українського воїна, який загинув в бою під Ленінградом в 43-му, привезли на Чернігівщину

Останки українського воїна, який загинув в бою під Ленінградом в 43-му, привезли на Чернігівщину

Капітан Червоненко із села Знам’янка Прилуцького району був сапером. З України ж російські пошуковці забрали останки ростовського солдата Бєсєдіна, вбитого біля села Деснянка, де й відбувся обмін.

Тут зустрілись українські та російські пошуковці, аби обмінятися останками солдатів, загиблих у Другій світовій війні. Біля цього села знайшли поховання ростовського солдата Петра Бєсєдіна

Василь Журахов, керівник обласного відділу ГО «Союз пошукових загонів України»: «Наш колега проводив пошукові роботи і натрапив якраз металошукачем на протигаз. Почав копати, знайшов протигаз, ну а далі вже побачив останки. Бєсєдін був призваний першого серпня 1941 року, а загинув 28 серпня 1941 року. Тобто в армії він прослужив 28 днів. Чому людина може навчитись і як він міг? Тобто він був приречений загинути тут, захищаючі наше місто».

Останки українського офіцера Миколи Червоненка знайшли восени минулого року в Ленінградській області.

Андрій Лященко, волонтер, представник російських пошуковців: « Капітан Червоненко, якого ми привезли сюди, був встановлений за медаллю «За відвагу». Через архів Міністерства оборони було встановлено, за номером медалі, його особистість і місце народження. Звернулись до наших пошуковців чернігівських, колег наших українських - вони тут провели роботу, і місцева влада виявила бажання поховати останки офіцера на своїй землі».

За документами, 27-річний капітан Червоненко загинув в бою під Ленінградом в 43-му.

Андрій Лященко, волонтер, представник російських пошуковців»: «Це досить таке відоме в Ленінградській області місце, це дорога в урочищі Воронова - там протягом трьох років стояла лінія фронту. Були дуже серйозні бої. І сапер Червоненко загинув саме там».

Під час обміну російські пошуковці посмертно присвоїли капітану Червоненку медаль сорокових років «За оборону Ленінграда».

Андрій Лященко, волонтер: «В 1942 році, в самому кінці, була заснована медаль «За оборону Ленінграда», якою нагороджувались абсолютно всі бійці, які воювали на Ленінградському фронті. Також нею нагороджували жителів блокадного міста. Нагороджувались робочі, діти. На жаль, капітан Червоненко не отримав цю медаль. Не встиг - він загинув. Але цих медалей залишилось дуже багато, і саме та медаль сорокових років і грамота від нас, вдячних ленінградців».

Нагороду передали голові Сухополов’янської сільської ради, який приїхав із Прилуцького району за останками солдата.

Денис Росовський, голова Сухополов’янської сільської ради: «На превеликий жаль, на сьогоднішній день в селі Знам’янка немає уже рідних і близьких нашого героя, але він буде похований в селі Знам’янка, на його малій батьківщині. Плануємо ми це зробити напередодні травневих свят - Дня пам’яті та примирення 8 травня».

Останки солдата Бєсєдіна передадуть рідним в Ростовську область. Там живуть його сестра та син.

Марія Полєвік, жителька Деснянки: «Стільки людей померло за нас за всіх, за свою землю рідну, і стільки ще багато лежить невпізнаних і не піднятих - і в чужих країнах, і в нашій землі. Хочеться, звичайно, щоб кожен прийшов в свою землю, на свою вітчизну».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди