Астрономи відкрили рідкісне явище всередині сусідньої галактики

Астрономи відкрили рідкісне явище всередині сусідньої галактики

Астрономи відкрили рідкісне явище всередині сусідньої галактики wikipedia.org

Астрономи з Університету штату Айова виявили одразу два ядра у розташованій на відстані в 35 мільйонів світлових років від Чумацького Шляху галактиці Кокон.

Розташована у сузір'ї Гончих Псів галактика Кокон, що також відома як NGC 4490, є однією з відносно близьких до нас спіральних галактик. За розмірами вона сягає приблизно лише однієї п'ятої частини Чумацького Шляху та гравітаційно взаємодіє з меншою галактикою-супутником, перетягуючи на себе її речовину.

Нещодавно астрономам вдалося з'ясувати, що NGC 4490 має не одне, як переважна більшість інших галактик, а одразу два ядра, повідомляє ScienceAlert.

"Я спостерігав подвійне ядро близько семи років тому. Раніше такого ніхто не робив", - розповів астроном Аллен Лоуренс, який брав участь у дослідженні і раніше працював в Університеті Вісконсін-Медісон.

Побачити обидва ядра одночасно складно. Перше можна розрізнити тільки за допомогою оптичних телескопів, а інше, приховане хмарами пилу, можливо виявити використвоуючи інфрачервоні і радіотелескопи. Через їхню подібність раніше астрономи вважали, що мають справу з одним і тим самим ядром - остаточно розрінити їх вдалося тільки зараз.

Ядра галактики Кокон, ідентифіковані в оптичному (OPT) та інфрачервоному (IR) діапазонахA. Lawrence, C. Kerton, C. Struck, et. al.

Ядра галактики Кокон, ідентифіковані в оптичному (OPT) та інфрачервоному (IR) діапазонах

Визначивши, що обидва ядра мають приблизно однаковий розмір, масу і світність, Лоуренс і його колеги припустили, що галактика Кокон утворилась внаслідок давнього зіткнення між двома подібними галактиками. На їхню думку, злиття двох старих галактик підвищило інтенсивність формування у них зірок, що досі триває.

Галактики з двома ядрами є вельми рідкісними - серед 75 вивчених телескопом Spitzer найближчих галактик жодної такої немає. Загалом науковцям відомо трохи більше за сотню таких об'єктів.

Зараз ядра галактики Кокон продовжують зближення і в майбутньому мають злитися в єдине ціле.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди